Hledání

RSS

Bambi - Tábor

23.5.2008

V pátek 23.5.2008 jsme se zúčastnili nočního turnaje BAMBI - IV. ročník šachového turnaje (pro mládež do 15 let) v klubovně Spektrum v Sezimově Ústí II..

Turnaje se zúčastnil Petr Slavata, Lukáš Filip, Michal Sibal, Matěj Borek a Vojtěch Filip.ˇ

Členové ŠK Pravonín byli rozděleni na mladší a starší. Mladší žáky reprezentoval Vojta Filip. Z 22 účastníků se umístil na pěkném 9. místě. Dokázal porazit 6 hráčů s vyšší výkonostní třídou, než má on sám. Vedl si dobře, hrál klidně, ale konkurence v této skupině byla veliká.

Lukáš Filip

Daleko úpornější boj byl ve druhé kategorii starších žáků, kde bojovali čtyři naši hráči. Vysloveně se nedařilo Petru Slavatovi (neměl zkrátka den) a z 19 hráčů skončil osmnáctý. Sedmnácté místo patřilo Matěji Borkovi. Dokonce hráli spolu a Matěj porazil Petra, což se stává při oddílových turnajích zřídka. Oba získali 2 body. Michal Sibal jako 18tý nasazený, vyhrál tři zápasy, jedna z partií byla ukázková skončil na 15. místě. Velice se dařilo Lukáši Filipovi, který byl po 3. kole dokonce na prvním místě a po 5. kole na třetí příčce. Jeho zápasy byly sledovány početným obecenstvem a několikrát se mu dostalo pochvaly od trenérů z Tábora. Nakonec skončil na místě 4. (získal "bramorovou" medaili). Uhrál 4,5 bodu. Ve dvou zápasech udělal v koncovkách trestuhodné chyby. V jedné partii hloupě přišel o střelce a ve druhé o věž. Hnal ho čas (na tomto turnaji se hrálo jen na 15 minut a ti kvalitnější hráči někdy prohrávali kvůli času), chvátal a pak vzdal, neboť soupeř měl  pak po sebrání jeho figurky převahu. Dokázal však porazit dva členy ze ŠACHklubu Tábor s Rtg 1408 a dokonci i 1448. Je to pro Lukáše i pro náš šachový klub pěkný úspěch a troufnu si konstatovat, že je to i dobrá reprezentace mateřského oddílu TJ Spartak Vlašim, obce Pravonín, MěDDM Vlašim, kde působí ŠK Pravonín jako jeden ze zájmových kroužků a v neposlední řadě i ZŠ Načeradec, kterou všichni výše jmenovaní hráči navštěvují.