Šachový klub Pravonin

Aktuální články


Rubriky


Ze světa šachu


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Jak bylo na 46. ročníku Mistrovství České republiky šestičlenných žákovských družstev v rapid šachu ve dne 30.5. - 1.6.2008


Mistrovství České republiky šestičlenných žákovských družstev v rapid šachu na Seči ve dnech 30.5. - 1.6.2008.


Nahlédněte na fotogalerii


 


46. ročník šachových Zaječic


30.5. – 1.6.2008 na Seči


Akce se zúčastnilo 55 šestičlenných družstev, ve kterých hrálo 438 šachistů (dvě družstva byla ze zahraniční.


Zajecice na Seci 2008, pohled do salu 1


Hlavní turnajový sál s první polovinou družstev, povšimněte si vyvěšené státní vlajky.


V tomto sále hráli ti nejlepší šachisté. Několik zápasů zde sehrálo „A“ družstvo z TJ Spartak Vlašim ve složení David Zvára, Robin Hrdina, Štěpán Vopěnka, Patrik Pýcha, Michaela Hatašová, Václav Voldán. Ale i oni nakonec skončili ve druhé polovině startovního pole, a to na  36. místě, když nezapočítáme družstva ze zahraničí.


 


Zajecice na Seci, pohled do vedlejsiho salu


Vedlejší sál, dokonce vzdušnější než ten hlavní, bylo tu příjemněji, méně horko a dusno.


V tomto sále jsme sehráli, tedy družstvo "C" ve složení: Ondřej Hataš, Lukáš Filip, Patrik Studnička, Vojtěch Filip, Michal Sibal a Kateřina Krejčiříková "B" v sestavě: Adéla Nguenová, Petr Slavata, Matěj Borek, David Pikal, Tomáš Filip a Vojtěch Laňka. Neměli jsme moc šancí, dokonce jsme si ani sami pro sebe nestanovovali žádné cíle, jeli jsme se takzvaně „otrkávat“ na takovouto velikou akci. „Šéf“ vlašimských šachistů nám cíl stanovil. Přál si, abychom nebyli poslední. Cíl jsme splnili napůl. „B“ bylo poslední a „C“ skončilo na 47. příčce (z 53 českých družstev). Ale klobouk dolů před troufalostí našich hráčů. První soutěže jsme se zúčastnili 9.2.2008, učíme a zdokonalujeme se „za pochodu“. Také je veliký fakt, že bychom tohoto výsledku nedosáhli, kdybychom neměli posily, jednak z mateřského oddílu, ale i  v každém družstvu hostoval hráč z jiného oddílu (Ondřej Hataš – Ouholičky, Adéla Nguenová – Benešov). Oběma děkujeme.


Zajecice na Seci 2008, turnaj jednotlivcu


Turnaj trenérů, v popředí v posledním kole (zleva) Tomáš Vojta


Bylo velice dobré, že se s námi soutěže zúčastnil  Tomáš Vojta, je to nejlepší hráč z TJ Spartak Vlašim (s národním ELO 2355), který byl dětem velkým vzorem (alespoň našim z Pravonína,  ano). Sledovaly jeho tahy po šachovnici s velkým zaujetím. Jakmile dohrály své zápasy ihned pelášily k jeho stolu. A vskutku se bylo  na co dívat. Samozřejmě, že soutěž trenérů vyhrál.


 


Zajecice na Seci, Dvojice


Vlevo první náš Marek Filip


     Naším nejmladším (tedy z našeho šachového klubu) byl Marek Filip, který byl nominován do družstva „B“ dvojic, kde hrál s Matějem Davidem. V „A“ družstvu hrála Nela Pýchová a Fanda Helebrant a v „C“ družstvu dvojčata Petr a Pavel Laňkovi. Výborného umístění dosáhla A dvojice, a to krásné 5. místo, a to mohli, při troše štěstí dopadnout ještě lépe. Navíc si odvezli ze Seče největší úspěch ze všech našich účastníků. Dvojice B obsadila 21. místo (Marku, blahopřejeme) a C dvojice 28. místo.


       Závěrem musím vysoce ocenit pořadatele a rozhodčí, kteří takto velikou akci zvládli s bravurou, bez nejmenšího zdržení, všechno šlo ráz na ráz, byl dodržován časový harmonogram, myslím, že jim nešlo vytknout ani „ň“.  Vyznamenalo  se i počasí, bylo teplo, otužilci se koupali na Sečské přehradě (od nás všechny děti), čas byl i na fotbálek. Byla navázána nová kamarádství, vyměňovala se telefonní čísla, e-mailové adresy (operátoři budou mít jistě radost z nadcházejících zisků).


Upozorňujeme na velice pěkné články a zhodnocení na stránkách vlašimských šachistů www.sachyvlašim.cz.


     Pro všechny naše šachisty: „Neklesejte na mysli, pilně trénujte a příště se jistě umístíme lépe!“ A hurá do nových turnajů!


 


 

01.06.2008 00:00:00 | Autor: Filipová Marie | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se