Šachový klub Pravonin

Aktuální články


Rubriky


Ze světa šachu


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

+25. schůzka +

 


 


 Společné foto členů šachového klubu Pravonin.


(foceno v Pravoníně) 


 


        Schůzka se konala 16.6.2008 od 15.30 hodin. Probíhal obvyklý trénink. Trénovalo se především zahájení, začátečníci koncovky. Starší děti hrály s hodinami na 45 mimut s povinným zápisem. Něco málo zápasů bylo i do oddílového turnaje. Rozebírali jsme také partie Robina Hrdiny hrané na Seči.


       Protože je zbytečné, aby hráli společná utkání pokročilí a začátečníci, neboť to ani jedněm nic nepřinese. Tak vznikl nápad hrát ve dvojičkách. První šachovnice by obsadili pokročilí a druhé šachovnici začátečníci. Začátečníky si pokročilí losovali, ale některým se to moc nelíbilo, tak se celý navrhovaný systém nedopracoval.


     Proto jsem se rozhodla, že počkám, kdo se do kroužku přihlásí pro příští školní rok a děti rozdělím do dvou nebo tří skupin sama a budou probíhat dva či tři na sobě nezávislé oddílové turnaje.


     Také uvažuji o tréninku mimo konání pravidelných schůzek, kde bychom individuelně pracovali  s těmi nejlepšími na jejich zkvalitnění hry, především před soutěžemi.


     Velice postrádáme trenéra šachu. Vedoucí Šachového oddílu TJ Spartaku Vlašim  (kde jsou naši hráči zaregistrováni) pan Ondřej Matějovský činí v tomto nějaké kroky, tak uvidíme. Stačilo by, kdyby k nám zajel jedenkrát za čtrnáct dnů, pak už bychom trénovali samostatně.


       Děti jsou velice soutěživé, mají chuť i odvahu, ale potřebují odborné vedení (to já jim při sebevětší snaze poskytnout nemohu), aby dosahovaly kvalitnější výsledků. Dokážu jim vše zajistit, sehnat finanční prostředky, a jiné materiální vybavení, jet s nimi kamkoliv, pohlídat je, ale ti pokročilí  už nyní hrají šachy lépe jak já, a proto volám po trénérovi, především pro pokročilé hráče.


      Možná, že nám někdo, kdo bude číst tyto řádky, poradí nebo pomůže. Tento problém mě opravdu trápí.


     Schůzka skončila v 18.30 hodin.

16.06.2008 00:00:00 | Autor: Filipová Marie | stálý odkaz

Komentáře

1 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se