Šachový klub Pravonin

Aktuální články


Rubriky


Ze světa šachu


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Letní oddílový přebor (DOLNÍ KRALOVICE x PRAVONÍN)

  Přehledné výsledky


http://www.chess-results.com/tnr14791.aspx?tnr=14791&art=4&lan=1&m=-1


 


ODKAZUJI NA ÚVODNÍ ČLÁNEK Ing. JIŘÍHO MEZLÍKA NA STRÁNKÁCH VLAŠIMSKÝCH ŠACHISTŮ www.sachyvlasim.cz, na který navazuji níže uvedeným hodnocením.přehledné výsledky http://www.chess-results.com/tnr14791.aspx?tnr=14791&art=4&lan=1&m=-1


24.7.2008 - čtvrtek 15.00 hodin


                                               Patrik 1 : 0 Vojta (5. kolo)                                               Lukáš 1 : 0 Michal (9. kolo)


 


25.7.2008 - pátek 15.00 hodin


                                                Lukáš 1 : 0  Patrik (6.kolo)                                                Michal  1 : 0 Vojta (8. kolo)


 


26.7.2008 - sobota 15.00 hodin


                                               Vojta 0 : 1 Lukáš (7.kolo) 


                                                Patrik 0 : 1 Michal (7.kolo)


 


     Další kola Letního oddílového přeboru mezi šachisty z Dolních Kralovic a Pravonína pokračovala mezi hráči z Pravonína, kdy hrál každý s každým. Podle výše uvedených výsledků nejvíce vítězství zaznamenal Lukáš Filip (3/3), Michal Sibal uhrál dva vítězné zápasy (2/3), Patrik Studnička jeden bod (1/3) a Vojta Filip nezískal bod žádný.


     Právě u Vojty začnu i s hodnocením. Vojta nastoupil do prvních dvou zápasů (1. s Patrikem Studničkou - konec byl po 22. tahu a 2. s Michalem po 54. tazích vzdal) zdravotně indisponován. Ale chtěl partie odehrát, tak k zápasům nastoupil. Nehrál naplno, to konstatovali i jeho soupeři, neboť v klubových turnajích má vzájemné skóre velice vysoko ve svůj prospěch (u obou soupeřů). V sobotu už mu bylo dobře a s Lukášem sehrál velice vyrovnanou partii a nebýt veliké chyby až v závěru, měl by Lukáš značné problémy vyhrát. Rozbor jejich partie zaujal všechny zúčastněné. Vojta poctivě trénoval, na přebor se zodpovědně připravoval, ale na vážné partie musí být hráč opravdu fit. Ale i přesto by měl Vojta zmírnit tempo, někdy si myslí, že to první, co ho napadne, je to správné, ale není to vždy pravda. Měl by více přemýšlet a kombinovat a více promýšlet tahy. Pro Vojtu však hraje věk, je z pravonínských nejmladším účastníkem a jistě vše dohoní a dozraje v dobrého šachistu a výsledky se dostaví v nadcházející žákovské lize.


     Patrik hrál dobře, partie s Lukášem byla pěkná, ale ve 39. tahu si nechal dát "školácký mat". Michala Patrik hrubě podcenil, udělal dvě velké chyby (zadarmo si nechal vzít v 19. tahu jezdce a hned ve 20. věž) a pak už neměl šanci vyhrát. Vojtu potkal hned první den turnaje (to bylo Vojtovi nejhůře, byl absolutně nesoustředěný)a jen nad ním zaznamenal Patrik vítězství a jeden bod. Patrik má hodně tahů naučených a snaží se je v průběhu partie využít, ale někdy přitom přehlédne soupeřův záměr. Je však vidět, že na sobě hodně pracuje a výsledky se jistě projeví v žákovské lize.


     Michal za získané dva body zasluhuje pochvalu. Jsem ráda, že byl nominován a je vidět, že nominaci nepodcenil, pracoval na sobě a jeho vítězství nad Patrikem bylo pro všechny velkým překvapením. Byl i vážným soupeřem pro Vojtu, kterého zdolal a uhrál i pěkný zápas s Lukášem, ale na něho ještě nestačí. Vážné partie Michalovi vyhovují, hraje pomalu a rozvážně, žádný tah neudělá ukvapeně. U Michala nemám vůbec strach v umístění v žákovské lize školního roku 2008/2009, ale myslím si, že tam bude mít problémy s časem. Michal je prozatím největším překvapením přeboru, alespoň pro náš klub.


     Nejlépe ze všech si vedl Lukáš. Jeho pečlivá a poctivá příprava po celou dobu od založení ŠK, začíná přinášet zasloužené výsledky. Je skutečně lídrem Šachového klubu Pravonín. Nejdříve hrál s Michalem, možná nečekal takový odpor. Partie byla nejdelší ze všech sehraných. Bylo uhráno 66. tahů a zbývající Michalův čas byl 24 minut. S Patrikem moc práce neměl a s Vojtou se možná i trochu "zapotil". Jejich partie byla velice pěkná. S Vojtou Lukáš nejvíce trénuje, takže znají své přednosti a slabiny. Věžové koncovky jsou Vojtovou doménou. Tak také dopadl závěr jejich partie a Lukáš se pomalu smiřoval se ztraceným bodem (Vojta dohrával ve stoje - to už si je skoro jistý vítězstvím), ale při Lukášovi stálo štěstí, neboť Vojta udělal nepředstavitelnou chybu a přišel o věž a pak už nemělo cenu dohrávat, Lukáš měl 3 pěšce navíc. Zaslouženě vyslovuji Lukášovi největší pochvalu za podaný výkon a reprezentaci ŠK Pravonín a doufám, že ještě nějaký "bodík" uhraje a ELO si vybojuje.


     Mám však ještě více příjemných pocitů z probíhajícího přeboru. Především, že kluci "přišli na "chuť" vážným partiím. Oceňovali klid a hra takhle ve čtyřech se jim moc líbila. Hráli jsme po tři dny za sebou, vždy od 15.00 hodin a domů se vraceli kolem 19.00 hodiny. Po odehrání partií jsme pak obě probírali na magnetické tabuli, kde si připomínali chyby nebo jim ostatní radili jak měli hrát. Pak měli "chuť" i na přátelskou partii bez zápisu a teprve pak šli domů.


     Navíc stále trvají na pondělních schůzkách, ač jsou prázdniny. Tak jim samozřejmě vyhovím a i v pondělí 28.7.2008 o 15.00 hodině zase sraz v klubovně.


     Začínám se zaobírat otázkou, že pro příští školní rok asi utvoříme v ŠK dva oddíly, a to POKROČILÉ a ZAČÁTEČNÍKY a schůzky budou oddělené. Malí šachisté jsou hluční, strhnou pak k roztěkanosti ostatní, potřebují hodně vysvětlování, mají nesčetně dotazů. Kdežto ti pokročilí potřebují klid nejen na partie, ale i na zápis a rozbor partií. Společně by se scházeli jen na hodnotících akcích.


     Ovšem, to nejhorší náš ještě všechny čeká. S elisty má odehráno po jednom zápase jen Lukáš (prohrál s Patrikem Pýchou) a čeká ho p. Snížek, p. Mejzlík, Štěpán Vopěnka, Lukáš Jelínek a Nela Pýchová. Patrik má prohru s Lukášem Jelínkem a čeká ho utkání s p. Snížkem, p. Mejzlíkem, Štěpánem Vopěnkou, Patrikem Pýchou a s Nelou Pýchovou. Na Michala čeká, po prohře s Nelou Pýchovou, p. Snížek, p. Mejzlík, Štěpán Vopěnka, Lukáš Jelínek a Patrik Pýcha. Vojta prohrál s p. Mezlíkem a bude hrát s p. Snížkem, Štěpánem Vopěnkou, Lukášem Jelínkem, Patrikem Pýchou a Nelou Pýchovou.


Takže každého čeká ještě pět vážných partií. Nic není ztraceno, ale čekají je už jen zdatnější soupeři. Kromě Nely (ale ta je v současné době silně ve formě) mají všichni ELO. Partie to budou zcela určitě kvalitní a každý bod, či půl bodu, bude velikým úspěchem.


    Těšíme se na další zápasy a nová setkání.

26.07.2008 00:00:00 | Autor: Filipová Marie | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se