Šachový klub Pravonin

Aktuální články


Rubriky


Ze světa šachu


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

Letní přebor v šachu - 3. pokračování


    V pondělí 4.8.2008 se dostavil Ing. Jiří Mezlík mezi pravonínské šachisty, aby zde odehrál tři vážné partie do Letního přeboru. Začínal s Lukášem Filipem hned krátce po dvanácté hodině. Myslím, že spolu sehráli pěknou partii , nakonec oběma zůstalo stejně herního materiálu a po pozorné obraně obou hráčů nešlo už nic vymyslet a Lukášovi se tedy podařilo uhrát remízu. Pak následovala partie s Michalem Sibalem, který se lepší zápas od zápasu, ale velice brzo přišel nepozorností o věž a pak následovala ještě jedna chyba, možná měl Michal z tak kvalitního hráče trému a prohrál. Nejvíce pana Mezlíka "potrápil" Patrik Studnička. Patrik chtěl "utrhnout" alespoň remízu, dokonce ji i dost brzo nabízel, možná měl i převahu v postavení figur, ale s tak zkušeným hráčem, jakým je pan Mezlík, se mu vyhrát nepodařilo a i tento zápas skončil remízou.


     Musím všechny kluky pochválit, hráli klidně, pozorně, nechvátali, tahy promýšleli. Turnaj probíhal v den, kdy máme schůzku, ale protože se hrálo více jak do 18.00 hodin, tak jsem musela malé šachisty poslat domů. Zůstal jen Vojta Filip. Kluci si, po odehrání svých soutěžních partií, zahráli přátelské partie a pak vedli velice zajímavou besedu s Ing. Mezlíkem o všem možném, co se týkalo šachů a šachových soutěží. Došlo i na pochvalu pana Havelky ze Sedlčan, který je perfektním organizátorem žákovských turnajů a my věříme, že to v novém školním roce bude nejméně tak kvalitní a už se těšíme na nová setkání a souboje.


     Nyní zbývá hrát už jen dolnokralovickým mezi sebou a už je jasné, že pravonínští šachisté skončí na konci startovní listiny. Oceňujeme však získanou zkušenost s vážnými partiemi a účelné vyplnění prázninových dnů. Pro naše kluky by bylo dobré si podobný přebor v průběhu roku zopakovat. Uvidíme?!

04.08.2008 00:00:00 | Autor: Filipová Marie | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se