Šachový klub Pravonin

Aktuální články


Rubriky


Ze světa šachu


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

OPEN - POHÁR města ŘÍČANY 2008 - 6. ročník


    Na tento rapid  OPEN  B  se přihlásili Lukáš Filip, Patrik Studnička a Vojtěch Filip. Startuje v něm 58 hráčů (v OPEN A startuje 88 hráčů).

NAJDĚTE SI NA TĚCHTO ADRESÁCH:


 


startovní listina OPEN B    http://www.openricany.cz/B/startB.htm


rozlosování a výsledky 1. kolo    http://www.openricany.cz/B/B1vysl.htm


pořadí po 1. kole    http://www.openricany.cz/B/B1vysl.htm


rozlosování  a výsledky 2. kolo    http://www.openricany.cz/B/B2vysl.htm


pořadí po 2. kole     http://www.openricany.cz/B/B2.htm


rozlosování  a výsledky 3. kolo   http://www.openricany.cz/B/B3vysl.htm


pořadí po  3. kole    http://www.openricany.cz/B/B3.htm


rozlosování  a výsledky  4. kolo    http://www.openricany.cz/B/B4vysl.htm


pořadí po 4. kole     http://www.openricany.cz/B/B4.htm


rozlosování a výsledky 5. kolo     http://www.openricany.cz/B/B5vysl.htm


pořadí po 5. kole     http://www.openricany.cz/B/B5.htm


rozlosování a výsledky 6. kolo      http://www.openricany.cz/B/B6vysl.htm


pořadí po 6. kole       http://www.openricany.cz/B/B6.htm


rozlosování a výsledky 7. kolo      http://www.openricany.cz/B/B7vysl.htm


pořadí po 7. kole       http://www.openricany.cz/B/B7.htm


rozlosování a výsledky 8. kolo     http://www.openricany.cz/B/B8vysl.htm


pořadí po 8. kole       http://pravoninsachy.txt.cz/admin/?act=clne&id=41992


rozlosování a výsledky 9. kolo      http://www.openricany.cz/B/B9vysl.htm


pořadí po 9. kole  a konečné pořadí     http://www.openricany.cz/B/B9.htm        


DÁLE ODKAZUJI NA ČLÁNEK A DISKUZI  http://www.sachyvlasim.cz/?p=497#more-497, KDE ZÍSKÁTE VELICE KVALIFIKOVANÁ HODNOCENÍ A HLAVNĚ VÝSLEDKY A HODNOCENÍ     O P E N     A, KDE HRAJÍ TI NEJLEPŠÍ.


PROHLÉDNĚTE SI TÉŽ FOTOGRAFIE V NAŠÍ FOTOGALERII (fotky budou později-nestíháme, přijíždíme domů pozdě večer)


     Do Říčan jsme se vydali ráno v 9.30 hodin, kdy nás taťka kluků Filipových dovezl autem do Vlašimi na autobus, a my pokračovali do Benešova, a hned následovala cesta vlakem do Říčan. Docela bez problémů jsme našli Městké kulturní středisko Labuť, kde soutěž probíhá. Zaregistrovali jsme se, zaplatili  účastnický poplatek a šli se posilnit na oběd. Samozřejmě, že následoval smažený sýr a hranolky. Prošli jsme si část náměstí a vrálili se do MKS do hrací místnosti.


     V 16.00 hodin ředitel turnaje Ing. Jaroslav Říha slavnostně zahájil OPEN.Zahájení se zúčastnila i starostka města Říčan a další městští a šachoví činovníci.


     Přibližně v 17.00 hodin bylo první kolo odstartováno. Los přidělil Lukáši Filipovi , nasazenému na 40. místě (3.VT),   Kamilu Říhovou se startovním číslem 11(ELO 1649), Patrikovi Studničkovi, nasazenému na 48. místě  (3.VT), Romana Šoltyse nasazeného na 19. místě(Elo 1568) a Vojtovi Filipovi, nasazeném na 51. místě (4.VT), Andreu Šoltysovou se startovním číslem 22 (ELO 1543). Své první partie prohráli  všichni naši hráči. Po prvním kole tedy kluci skončili na stejných místech, na kterých startovali.


     Pak jsme se přesunuli na ubytování k příbuzným Filipových, k Orlickým. Že nás uvítali jak se patří a že jsme se u nich měli a cítili  velice dobře, není třeba zdůrazňovat. Pána domu neminula partie šachu s Lukášem a skončila remízou a i jejich syn Martin získal lekci  v šachu a i on je rozhodnut v následujícím školním roce rozšířit Šachový klub v Říčanech. Přespali jsme v jejich domečku a ráno, posilněni vydatnou snídaní, zahájili přesun do MKS Labuť. Tento den byla sehrána dvě kola (2.a 3. kolo turnaje).


     Druhé kolo OPEN B bylo zahájeno přesně v 9.30 hodin. Lukáš hrál s Martinem Pucholtem a uhrál půl bodu, Patrik hrál s Tomášem Kótkem s ELO 1400 a prohrál, Vojta hrál s Adélkou Nguenovou (ELO 1366) a také prohrál. Pořadí po 2. kole: Lukáš 41., Patrik a Vojta shodně na 55. místě.


     Následoval oběd (zase smažený sýr a hranolky). Čekání na zahájení 3. kola si kluci krátili přátelskými partiemi s hráči z jiných klubů.


     Třeti kolo bylo odstartováno v 16.00 hodin. Los Lukášovi  nalosoval  velmi kvalitního soupeře, který "papírově" začíná,  Bolka Studzinského a prohrál s ním, Patrikovi pak Josefa Šilhavého s ELO 1633, a Patrik vyhrál a získal svůj první důležitý bod a překvapil svým výkonem, Vojtovi  opět dívku Kateřinu Müllerovou se 4. VT, hrál sice rychle, ke stejné hře se nechala strhnout i jeho soupeřka, s partií si pěkně poradil a vyhrál. Po třetím kole je pořadí následující: Lukáš je 49., Patrik 45. a Vojta 46. Následoval přesun domů. "Na minutu" jsme stihli  vlak k Benešovu, ihned nám jel autobus do Vlašimi a tam pro nás přijela mamka kluků Filipových.


     Rozlosování pro 4. kolo bylo pro nás velice zajímavé. Lukáš se utkal s Nelinkou Pýchovou, v prázdninovém přeboru ho porazila a ve čtvrtém kole OPENu také. Patrik hrál opět  s "elistkou" Annou Malou (ELO 1423), ale na tuto hráčku nestačil a také prohrál a Vojta měl za soupeře Ondru Hataše z Úholiček (Elo 1437) a též prohrál. Pro mě to bylo docela zklamání, čekala jsem od některého hráče alespoň půl bodu. Kluci chtějí stále na turnaje jezdit, což je jim ke cti, ale dostávají pěkně "na budku". Já jejich prohry nesu hůře jak oni. Domů jsme se vraceli zase vlakem, kde si na magnetických šachách přehrávali pokažené partie a věnovali se přípravě na druhý den. Dopravní prostředky nám pěkně navazovaly a tak jsme se domů dostali ve 21.30 hodin.


     Nalosování 5. kola bylo zase "do vlastních řad". Patrik potkal Adélku Nguenovou, které se sice v Říčanech moc nedaří, ale Patrika porazila, neboť on hrál velice rychle, nechal si dát "vídle" a pak už se jen trápil. Vojta hrál s Patrikem Pýchou, se kterým v oddílovém turnaji prohrál, ale tato partie se mu, vzhledem k velmi dobrým výsledkům Patrika (po celou dobu prázdnin) povedla, jen Vojtova nezkušenost (včas nezaútočil, ale stále bránil) ho připravila od celého bodu. Zápas nakonec skončil remízou. Velmi oceňujeme Patrikovu ochotu, kdy po zápase Vojtovi vysvětlil, kde a kdy udělal chybu. Vůbec se mi zdá, že začínají pomalu mezi Dolnokralovickými a Pravonínskými dětmi hezké vztahy. Samozřejmě, že na tom má největší podíl Ing. Jiří Mezlík, který zorganizoval Letní přebor a zde vše začalo. Rovněž tak přijal hezky  do "šachové party" naše kluky Robin Hrdina nebo Ondra Hataš. No a Lukášovi los přisoudil Pavla Sochůrka, 28. nasazeného s ELO 1451 - individálního člena, a to už je pro něj třetí "tajemný" soupeř v tomto turnaji a Lukáš, ač se tolik snažil a tolik chtěl utrhnout alespoň půl bodu, měl smůlu. Vedl o pěšce, záhy však přišel o jezdce a soupeř postavil do obrany oba střelce a Lukáš zase prohrál. Takže opět žádná sláva, ale půl bodu od Vojty potěšilo.


    6. kolo bylo nalosováno takto (všichni hráli s bílými): Vojta měl Lukášova soupeře z předešlého dne  pana Sochůrka, Patrik hrál s Petrou Šoltysovou a Lukáš s Filipem Jirouškem. Vojta s obdivem bojoval, jeho partie trvala 3 a čtvrt hodiny, ale soupeř byl zkušenější. Po zápase mi pan Sochůrek říkal, že mu oba Filipové dali "zabrat", především Vojta, na kterého musel použít 65.tahů, ale že jim ještě chybí zkušenost. Patrikova partie mohla dopadnout úplně jinak, kdyby nepřehlédl možnost dobrání dámy soupeřce v 17. tahu. Dnešní hra už byla pomalejší, ale Patrik nakonec prohrál. Lukáš hrál s Filipem Jirouškem, který zatím nezískal žádný bod. Od počátku se mu podařilo zablokovat soupeři polovinu šachovnice a veškerý boj se odehrával na královském křídle. Jednu chvilku se zdálo, že Lukáš mat nedá a někteří hráči říkali, že měl hrát jinak, ale pak po konzultaci s Davidem Zvárou konstatovali, že hrál Lukáš dobře a svého soupeře porazil. Takže Lukáš s Vojtou mají po 1,5 bodu a Patrik 1 bod. Není to mnoho, ale kluci se snaží, tak snad něco přidají.


    Do 7. kola nastoupil Lukáš s Vojtou s bílými. Lukáš hrál s Jiřím Fojtů, kterého letos na Seči porazil, ale Jirka byl na něj dobře připraven (ostatně je ze šachové rodiny, šachy hrají dobře jeho bráchové i otec) a tlačil ho téměř dvě hodiny, několikrát byl Lukáš v matové pozici, ale pak zahrál velice chytře, osvobodil se za cenu výměny dámy, pak se nacházel on v lepší pozici, ale hodiny ukazovali v jednu chvíli 46 vteřin a Lukáš po 3,5hodinovém boji přijal nabídku soupeře na remízu. Vojta se Sedlčanským Sadilem nabídl velmi brzy také remízu, i když měl výhodu jednoho pěšáka. V době zahájení sedmého kola byl Vojta doslova v krizi, chtělo se mu spát a nebyl, prý, schopen myslet. Je pravda, že cestujeme denně od 12.00 hodin autobusy a vlaky a domů se pak vracíme kolem 22.00 hodiny a tak Vojtu omlouváme. Patrik převzal Filipa Jirouška po Lukášovi, byla jsem přesvědčena, že Patrik vyhraje. Jeho útočná hra však vzala za své. Přistoupil na Filipovu taktiku, znehybnit půlku šachovnice a pak hrát jen na královském křídle (ostatně včera to udělal Lukášovi také, ale ten si s tím poradil). Pak už neměl Patrik tah, tak nabídl remízu a soupeř ji přijal. Tak jsme dovezli celkem tři remízy. Mám-li napsat pravdu, tajně jsem čekala tři body. Ale jinak dobré. Takovýto turnaj kluci ještě nezažili, je to pro ně veliká zkušenost. A co je hlavní, začínají nad šachovnicí něco vymýšlet, jako třeba Vojta v 6. kole s panem Sochůrkem, Patrik v 3. kole s panem Šilhavým a Lukášovi partie jsou pěkné téměř všechny, i když výsledky na to zatím nevypadají. Pevně věřím, že budou-li kluci trpěliví, někteří zpomalí tempo, pak  se i oni budou moci těšit z lepších umístění. 


    V 8. kole  měl Vojta za soupeře 32. nasazeného Jiřího Vineckého (Sokol Nymburk 1427), Patrik hrál s Janem Sadilem (ŠK KDJS Sedlčany) a Lukáš s Jakubem Rathouským (Tourist Biomedica Říčany 1250). Vojta s Lukášem hráli s černými  figuramy a určitě to neměli  lehké a oba také prohráli.  Lukáš hrál sice čtyři hodiny, ale nebylo mu to nic platné, zkušenost soupeře hrála prim. V koncovce měl soupeř o pěšce navíc a Lukáš měnil věž, což byla veliká chyba a k remíze mu pak chyběl jeden jediný tah! Patrik měl bílé a uhrál alespoň remízu. V pátek jsme  v Říčanech  zase nocovali a měli jsme se zase moc dobře (ostatně kluci se těšili ). Celotýdenní únava sehrála svoji roli a my jsme se hned po večeři uložili k spánku.


     Rozlosování  9. kola bylo tak trochu očekávané. Lukáš hrál proti Patrikovi a Vojta proti Filipu Jirouškovi. Všichni měli po sehrání partií půl bodu, zápasy skončili remízou.


     Takže naše učinkování skutečně skončilo podle očekávání, žádné významná překvapení se nekonala, ač tajné ambice jsme přece jen měli. Získané zkušenosti jsou však k nezaplacení, kluci si dobře uvědomili, kde mají mezery a kam budou směrovat trénink. Nejlépe se umístil Patrik Studnička na 53. místě, hned za ním, na 54. místě Vojta Filip a Lukáš Filip na 56. místě. Všichni měli po 2,5 bodu, tak o pořadí rozhodlo pomocné hodnocení. V procentech vyjádřená úspěšnost našich hráčů je 28%. Doufáme, že to příště bude lepší.


      Domů už jsme cestovali pohodlně, přijel pro nás taťka kluků Filipových.


    

24.08.2008 00:00:00 | Autor: Filipová Marie | stálý odkaz

Komentáře

6 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se