Hledání

RSS

1. kolo Regionální žákovské ligy - Sedlčany 27.9.2008

Nejdříve fotografie:

Celkové, po odborné stránce kvalitnější, vyhodnocení jistě provede Ondra Matějovský nebo Ing. Jiří Mezlík na stránkách TJ Spartaku Vlašim www.sachyvlasim.cz. Já se budu věnovat soutěžícím z Šachového klubu Pravonín.

Za náš kroužek se zúčastnili 1. kola RŽL v Sedlčanech 27.9.2008 jen 4 kluci (LUKÁŠ FILIP, TOMÁŠ FILIP, MICHAL SIBAL A DANIEL ŽDYCH), ostatní 2 šachisty skolila chřipka (Vojta a Patrik), Marek měl fotbal a Matěj rodinný výlet.

Takže Lukáš, ten byl jedním z těch hráčů, se kterými se počítalo na medailová místa (nasazen byl 6.), on sám si dal cíl - nejhůře 10. místo! Konečné 13. místo není zas tak špatné, splnil na 64%,  získal 4,5 bodu ze 7 možných, jedná se o 1. kolo, tak vyslovuji pochvalu. V 1. a 2. kole vyhrál (vždy se slabšími soupeři). Třetí kolo remizoval. Čtvrté vyhrál, v pátém opět remizoval po pěkné partii se Sedlčanským Mirkem Vyternou (ten byl nakonec 2.). V 6.kole s Martinem Vystrčilem z Říčan zase remizoval (Martin skončil celkově 5.), Lukášovi spadl praporek na hodinách a on  už nestihl dát mat, ač si došel pro dámu (v pěkné pěšcové koncovce). Sedmé kolo s celkovým vítězem soutěže Standou Stárkem prohrál. Lukáš se celé prázdniny soustředil na vážné partie a v těchto partiích s rovnocenými soupeři ho vždy "hnal" čas. Všem hráčům říkám, aby zpomalili hru, ale Lukáš v RŽL musí zase zrychlit. Po celou dobu turnaje (kromě 1.kola) hrál na předních deskách, ale chybělo mu i trochu toho pověstného štěstí.

Lukáš Filip s Mirkem Vyternou

Velkou radost nám udělal Tomáš. Nasazen byl jako 40. Uhrál si IV. výkonnostní třídu, takže blahopřejeme. Tomáš si v tomto 1. kole RŽL vybral to štěstíčko vrchovatě. První, druhé kolo - nuly, třetí vyhrál, ale ve čtvrtém kole ho dokázal porazit Adam Sklenář ze Zvole (57. nasazený)! Pak zase vyhrál s daleko slabším soupeřem, ale v 6. kole porazil Jirku Starečka z Vlašimi (21.nasazený) a v 7. kole zvítězil nad Jirkou Vydrou Z Neveklova. To bylo v pořadí třetí vítězství za sebou - Tomáš se rozehrál! Tomáš dokázal, že když chce, když se soustředí na hru, zahraje dobře, tak ať mu to vydrží! Získal 4 body, splnil na 57% - takže velká pochvala! Tomáš skončil na pěkném 29. místě.

Tomáš Filip

Náš nejmladší hráč Dan (nasazený 59.) byl na první soutěži a vedlo se mu také dobře. Celkem uhrál 3 body. Dva ze hry a 1 z odstoupení. Porazil 39. nasazeného! Jakuba Barona z Říčan a 56. nasazeného Ondřeje Sazku ze Zvole. Z každého bodu měl velikou radost. Nakonec skončil 33., což je pěkný úspěch. Splnil na 43 % (ze hry 29%), a to je na první start opravdu pěkné.

Daniel Ždych

Michal, (35. nasazený), ten si zase vybral smůlu na několik kol dopředu, alespoň doufám! Zdá se, že má smůlu na soupeřky - děvčata. Mnohokrát v klubu dokázal sehrát srovnatelné partie s těmi nejlepšími, ale v Sedlčanech ho porazila 54. nasazená Zuzana Petrášková z Říčan! Body získal ve 2., 5. a 6. kole. Oproti Tomášovi (ten hrál jen s jedním hráčem do 10. místa), měl velkou smůlu na vylosované silné soupeře. V 1. kole Jana Šimurdová (5.), 3. kolo Jirka Žádník (6.) a v 7. kole Matěj Florián ze Zvole (10.). Přesto splnil na 43%, není to sice, námi požadována "půlka", ale Míša na sobě pracuje a lepší výsledky se určittě dostaví! Ostatně jeho startovní pořadí se rovná i pořadí ve výsledkové tabulce.