Archiv

Anketa

Hledání

RSS

Memoriál mezinárodní mistryně Růženy Suché-Dobiášové 11.10.2008 Praha - zhodnocení

Účast našich kluků na Memoriálu mezinárodní mistryně Růženy Suché - Dobiášové 2008 (16. ročník) v Praze 11.10.2008 byl jednou z dalších zkušeností, a to v soutěži čtyřčlenných družstev. Z našeho ŠK jeli ti nejzkušenější: Lukáš Filip(III.VT), Patrik Studnička(III.VT) a Vojta Filip(IV.VT). Družstvo doplnil na první desce Filip Zvára (III.VT) z Vlašimi.

Hráli jsme ve velice pěkném prostředí v zasedací místnosti MČ Praha 5, Štefánikova 13. Pro děti bylo po celou dobu turnaje (od 9.00 do 17.00 hodin) k dispozici občerstvení a vůbec byl celý turnaj dobře organizačně zvládnut.

Z Vlašimi jelo ještě družstvo A, které zvítězilo (viz článek Jaroslava Pýchy) na stránkách ŠK Vlašim   http://www.sachyvlasim.cz/?p=755.. Obě družstva soutěžila pod hlavičkou Městského domu dětí a mládeže Vlašim a paní ředitelka Pavla Homolková touto cestou všem dětem a jejich trenérům děkuje za vzornou reprezetaci "domečku" a Vlašimi.

A nyní malý laický rozbor hry družstva "B". V prvním kole (stůl č. 3) nám los přidělil Ruskou školu (skončili 14.). Na všech deskách se našim hráčům podařilo zvítězit, a to celkem rychle.

Ve 2. kole (stůl č. 2) jsme hráli s Unionem Plzeň (celkově 4.). Vyhrál a 1 bod získal jen Lukáš, který hrál s Jiřím Hodaněm (ELO 1331).

3. kolo (stůl č. 3)  - to jsme narazili na Šachovou školu SILVIO (celkově 2.) a zde vyhrál a bod získal jen Vojta a porazil Jonáše Ereta se III. VT.

Ve 4. kole (na šestém stole) jsme hráli se ŠK Smíchov C (umístil se 15.). V tomto kole vyhrál Filip Zvára, Lukáš remizoval a Vojta porazil Sebastiána Sýkoru - v tomto kole jsme tedy získali 2,5 bodu.

Páté kolo hrané na 5. stole, no to nás čekali staří dobří známí ze žákovské ligy - družstvo Kavalieru Sázava (skončili 11.). Na první desce Filip Zvára remizoval s Ondřejem Duškem a ostatní (Lukáš, Patrik i Vojta) vyhráli a my získali 3,5 bodu.

"Za odměnu" nás čekal na 3. stole silný soupeř - ŠK Smíchov A - dívky (celkové umístění - 5. místo). Stav v 6. kole zachraňoval v podobě 1 získaného bodu Filip Zvára.

Sedmé kolo, hrané na prvním stole bylo pro nás zase za trest!!! Vlašimské derby a pro nás předem známý výsledek! "Rozjeté" Áčko nenechalo nikoho na pochybách, tedy co se týká kvality hráčů a jejich výkonů! A my dostali "na budku" a skončili bleskově s nulou. Pozitivní efekt to mělo jen v tom, že byla vyšetřena půlhodinka na návštěvu "mekáče" a navíc máme hezké společné fotky!

Na šestém stole jsme odehráli předposlední 8. kolo s AŠ Mladá Boleslav B (skončili 16.). Získali jsme 3 body, a to zásluhou Lukáše, Patrika a Vojty. Filip Zvára prohrál vyhraný zápas, ale stejně to byl dobrý kapitán a na první desce odvedl dobrou práci a vzorně se o své svěřence staral.

S napětím jsme očekávali los posledního 9. kola. Zbývalo dost družstev, která byla "slabšími" než my, ale nám byl přidělen ten nejlepší celek z možného výběru - ŠK Kladno (skončili 3.). Filip Zvára (III.VT) hrál s Jakubem Hamanem (ELO 1868), Lukáš (III.VT) s Adamem Čápem (ELO 1512), Vojta (IV.VT) s Janem Mišičkem (III.VT). Ani jednomu se nepodařilo nic uhrát. Vojta dlouho odolával, ale Janova zkušenost rozhodla a Vojta nakonec vzdal. Jen Patrik (III.VT) potrápil Míšu Hatašovou (ELO 1561) a uhrál remízu, kdy se dostal do věčného šachu.

Celkově s 8. místem (i když při troše štěstí to mohlo být lepší) vyslovuji spokojenost s výkonem svých svěřenců. Vždyť všichni si uhráli lepší průměrné Rtg. Filip Zvára 1476, Lukáš 1334, Patrik 1269 a Vojta 1186.

12.10.2008 00:00:00 | Autor: Filipová Marie | stálý odkaz