Anketa

Hledání

RSS

2. kolo REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÉ LIGY 2008/2009 - 18.10.2008 KAMENICE

Druhé kolo RŽL probíhalo v krásném prostředí moderní Základní školy v Kamenici. Turnaje se zúčastnil za náš ŠK Lukáš Filip, Tomáš Filip, Michal Sibal a Daniel Ždych.

Startovní postavení: Lukáš 7., Michal 40., Tomáš 41. a Dan 54.. V prvním kole získal bod jen Lukáš, ve druhém Michal, Tomáš, Lukáš jen 1/2 a Dan prohrál. Ve třetím kole byl Jan Luxemburk nad možnostmi Lukáše a ten prohrál, podobně dopadl Tomáš i Michal a i Dan dopadl stejně, toto kolo se nám opravdu nevydařilo. Ve 4. kole zase všichni kluci, kromě Dana, své partie vyhráli. V pátem kole měl Dan volno a tak si bod připsali všichni naši hráči. V šestém kole zdolal Lukáš druhého nasazeného Davida Červenku ze Sedlčan a Michal porazil Marušku Křížovou z Neveklova. Tomáš a Dan své body přenechali soupeřům. V rozhodujícím sedmém kole Lukáš porazil Honzu Sadila ze Sedlčan, Michal zdolal (překvapivě) Filipa Jirouška z Říčan, Tomáš remizoval a Dan konečně získal čestný bod ze hry.

Po sedmi kolech skončil Lukáš 4. s 5,5 body a o bronzovou příčku přišel jen díky horšímu pomocnému hodnocení, splnil na 78,5 %. Michal se umístil na velice pěkném 12. místě se ziskem 5 bodů a plněním na 71,4 % a  UHRÁL SI  IV. VT - blahopřejeme! I Tomáš poskočil ze 41. místa na 33., získal 3,5 bodu a splnil na 50 %. Jen Danovi se na tomto turnaji moc nedařilo, získal 2 body, s plněním na 28,5 % (příště to bude určitě lepší - je nutné více trénovat koncovky).

Po dvou kolech RŽL jsou průběžné výsledky následující: (výše popisuji skupinu B, ale do končených výsledků se započítává i skupina A, kde hraje 16 nejlepších šachistů všech kategorií)

H 16 - Lukáš Filip 13. místo, Michal Sibal 17. místo a Tomáš Filip 19. místo.

H 10 - Daniel Ždych 8. místo.

Připomínám však, že se jedná o průběžné pořadí, neboť turnajů bude osm a započítávat se bude pět nejlepších výsledků. Příště zasáhnou do soutěže i naši "fotbalisté" (Vojta Filip (H 12), Patrik Studnička (H14) a Marek Filip (H12)) a náš "rybář" Matěj Borek (H16). Pevně věřím, že pořadím v RŽL ještě naši šachisté trochu zamíchají.

18.10.2008 00:00:00 | Autor: Filipová Marie | stálý odkaz