Šachový klub Pravonin

Aktuální články


Rubriky


Ze světa šachu


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

PRAVONÍN PŘESVĚDČIL VŠECHNY PŘÁTELE ŠACHU, ŽE UMÍ ZORGANIZOVAT ŠACHOVOU SOUTĚŽ NA PATŘIČNÉ ÚROVNI....

 Další doplňující údaje k článku:


Výsledky skupiny "A" ve 4. kole: http://chess-results.com/tnr17455.aspx?art=1&lan=5&m=-1


Výsledky skupiny "B" ve 4. kole: http://chess-results.com/tnr17459.aspx?art=1&lan=5&m=-1


Výsledky od počátku turnaje dle věkových skupin: http://cz082934.707.cz/rzl_2008.pdf


Fotečky 1. část od pí Filipové: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Pravonin_22.11.2008/


Fotečky 2. část od pí Ždychové: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Pravonin_22.11.2008_1/


Fotečky 3. část od p. Havelky: http://petr99.rajce.idnes.cz/Pravonin_22112008/#album


   


  V sobotu 22.11.2008 se uskutečnilo 4. kolo RŽL u nás v Pravoníně. Protože jsme věděli, že musíme počítat s návštěvou kolem 120 účastníků, přípravy byly brány velice vážně. Největší pomoc poskytly Pravonínské ženy o.s. PRAVONA. Maximálně nám pomohl p. Vratislav Ondrák, ředitel firmy Makrofaktu s.r.o.(bezplatný pronájem prostor ... a i starosta Obce Pravonín p. Ladislav Hejný (sehnal některé sponzory a přidal i mnoho cen.V neposlední řadě velice děkuji za finanční příspěvky a a ceny sponzorůmVHS Benešov s.r.o., Motoronu s.r.o. Křížov, Jana Bejčka-Vodomont, Petra Datla, Jindřicha Březiny-Potraviny Pravonín, za vydatnou podporu děkujeme Městskému domu dětí a mládeže Vlašim a TJ Spartaku Vlašim. Za přípravu a následující úklid sálu a přilehlých prostor děkuji všem, kdož přiložili ruku k dílu (ženy, rodiče šachistů ŠK Pravonín, všem šachistům z klubu), zvláštní poděkování musím vyslovit paní Mirce Ondrákové, která nám poskytla během přípravných prací neocenitelnou pomoc všeho druhu.


     A nyní k vlastní soutěžní sobotě. Probudili jsme se do "bílého rána" - přes noc napadl sníh a chumelinice pokračovala i nadále. Počítala jsem z toho důvodu s velmi malou účastí. Tento předpoklad mi (naštěstí) nevyšel a nakonec soutěžilo 90 dětí (rekordní počet) a přítomno bylo více jak 50 dospěláků (nepočítám pořadatele). Daleko největší starost nám tentokrát udělal Ing. Petr Havelka, který bloudil a Pravonín "objevil" před 10tou hodinou dopolední. Ničemu to nevadilo, těch kdož dorazili později bylo více. I když nám silničáři přislíbili a také slib plnili a silnicím kolem Pravonína věnovali zvýšenou pozornost (pomohla Jarka Zvárová), přesto ten, kdo jel na letních pneumatikách, tak ten problémy měl.


     Ale p. Ing. Havelka vše dohonil a v 10.00 hodin se mohlo začít. Přítomné přivítala vedoucí ŠK Pravonín p. Marie Filipová a předala slovo  starostovi Obce Pravonín p. Ladislavu Hejnému a ten přivítal všechny přítomné na území obce, krátce o obci pohovořil  a pak popřál dětem do šachových partií hodně úspěchů. Pak Ing. Jiří Mejzlík seznámil s úspěchy dětí z našeho regionu, a to Patrika Pýchy, Zuzanky Petráškové, Nelinky Pýchové a Matěje Davida a také jsme jim předali malé pozornosti. Do programu jsme tento bod zařadili z toho důvodu, aby všichni ostatní viděli, že poctivou prací se nechá dosáhnout takto krásných úspěchů.A pak už následoval pokyn "podejte si ruce "začínáme".


     Skupina "A" hrála v klubovně. Hráči měli maximální klid na hru. Z našeho ŠK Pravonín hrál poprvé v  "áčku" Lukáš Filip. Uhrál tři remízy, tedy 6 bodů. V prvním kole remizoval s Patrikem Pýchou, ve druhém s Lukášem Jelínkem a ve čtvrtém s Petrem Kozlem. Porazil ho jen Lukáš Boček. O odborné zhodnocení jeho hry prosím p. Jaroslava Pýchu, který hru v "áčku" trvale sledoval. Lukáš obhájil průběžné 8.místo v celkovém pořadí H16, dokonce se i v "A" skupině udržel i pro další 5. kolo RŽL.


     Ve skupině "B" jsme tentokrát měli 10 hráčů (přišli si zahrát i ty děti, které do šachového klubu nechodí - využili domácího prostředí). Nejlépe si vedl Vojta Filip , celkově krásné 3. místo (stejně jako minule), 5,5 bodu, plnění na 78,6 %, no, to si zaslouží pochvalu! Celé body uhrál s Matějem Davidem, Davidem Švárou, Honzou Sadilem a Tomášem Peško (Tomáš si uhrál IV. VT, tak blahopřejeme). Remizoval s Patrikem Studničkou, Mirkem Šťastným a Martinem Jungmanem - tato poslední "půlka" mu dala pořádně "zabrat"! Nejdříve byl na výhru, měl převahu figur, ale v jednu chvíli zazmatkoval a pak byl i na prohru, pak přece jen remízu uhrál. Nesledovala jsem jeho hru s Patrikem ani Mirkem Šťastným, ale mohu konstatovat, že kdyby některý z těchto zápasů vyhrál, mohl skončil ještě lépe! Průběžně je Vojta v H12 na 13. místě (hrál jen 2 kola, tak je pořadí zkreslené).


     Patrik Studnička  skončil nakonec na 8. místě, usiloval o medailové umístění a tolik se chtěl v Pravoníně "blýsknout", hraje dobře, ale na předních místech je skutečně "tlačenice". Vždyť na konci 2 kluci měli 6 bodů, pak bylo 5 dětí 5,5 bodových a 6 hráčů 5ti bodových. Patrik uhrál 5 bodů, plnění na 71,4 %. Vyhrál nad Michalem Brachovcem, Michalem Bruhou, Mirkem Řepou a Martinem Voclem. Remizoval s Vojtou Filipem, Mirkem Vyternou a prohrál poslední zápas s Markem Ježkem ze Sázavy. Patrik hrál poslední partii razantně (kdyby vyhrál, mohl být 2.), ale v závěru si neprohlídal střelce a bez kompenzace o něj přišel (nevím kam chvátal, času měl dost!) a pak vzdal protože věděl, že Marek partii už "nepustí". Průběžně je Patrik v kategorii H14 na 16.místě, ale stejně jako u Vojty je to údaj zkreslený, neboť i Patrik hrál jen 2 kola.


     Michalovi Sibalovi se na domácí půdě též dařilo. Celkově skončil 19.tý. Michal uhrál 4,5 bodu a splnil na 64,1 % a průběžně je u H 16 na 22. místě i u něho je údaj zkreslený - nehrál všechna kola. Tímto kolem si zajisté polepšil. Porazil Dominika Vlasáka, Michal Brachovce, Simona Remeše a Vaška Voldána. Remizoval s Mirkem Řepou (13.tý nasazený), což je hezký úspěch. Podlehl Tomáši a Martinu Vystrčilovým. Michal se zlepšuje, hraje rozvážně, tahy promýšlí, čím více bude hrát, tím lepší budou výsledky.


     Daniel Ždych v Pravoníně opravdu překvapil. Uhrál si rekord, a to překrásných 3,5 bodu, splnil na 50%. V prvním kole mu byla vylosována Zuzanka Petrášková, ta ho porazila a stejně tak si s ním poradil Jirka Vydra a pak i Anežka Vlková. Dan naopak porazil Jana Bruhu, Ondru Nácovského a Pavla Laňku (ten prohru s Danem oplakal, ale napravili jsme to "žvejkami" a Pavlík se brzo uklidnil). Poslední zápas hrál s Matějem Davidem z Dolních Kralovic a překvapeně s ním remizoval, byl to pěkný zápas, dokonce kluci na sebe vymýšleli léčky, ale oba je hned "prohlédli".


     Na 39. místě tentokrát skončil Tomáš Filip . Uhrál 3 body (svůj osobní závazek 5 bodů se mu splnit nepodařilo), splnil na 42,8 % a celkově je v H16 na 20. místě. Remizoval s Filipem Jirouškem a Pavlem Hruškou a vyhrál s Ondřejem Sklenářem a Veronikou Zemanovou, podlehl Mirkovi Řepovi, Fandovi Helebrantovi a Marušce Křížové z Neveklova.


     Matěj Borek na tom byl stejně jako Tomáš. Na domácí půdě chtěl uhrát určitě více jak 3 body, tj. 42,8 %. Ale bojoval do poslední chvíle. Porazili ho Ondra Dušek, Martin Jungman a David Švára. Remizoval s Davidem Jelínkem a Sárou Gebauerovou, přehrál domácího Martina Hejného a Mirka Mareše z Dolních Kralovic.


     Nejvíce zklamaný ze svého výkonu byl Marek Filip . Podařilo se mu uhrát jen 2,5 bodu, tj. 34,3%. Marek porazil Martina Orlického z Říčan (jeho první šachový start - uhrál 2 body - pěkné) a Dominika Nedbala. Remizoval s Dominikem Vlasákem. Porazila ho Verunka Holubová, David Pikal, Michal Bruha a Ondřej Sklenář. Průběžně v H12 je Marek na 22. místě.


     Přišli si zahrát dále ONDRA NÁCOVSKÝ (3 body), DOMINIK VLASÁK (2,5 bodu) JIRKA HEJNÝ (1 bod) a MARTIN HEJNÝ (1 bod). Dominik přišel za mamkou, která obsluhovala v kiosku a hráčů byl lichý počet a protože on k nám někdy přijde na kroužek, tak jsme ho přihlásili a než se mohl rozkoukat, seděl za šachovnicí!


     Všechno probíhalo jak má, dokonce jsme dohnali počáteční skluz a vyhodnocovat se začalo už v 15.30 hodin. Každý účastník obdržel nejen účastnický diplom, ale i spoustu drobných cen. Pro vítěze u obou kategorií byly připraveny hodnotné ceny, diplomy, poháry, medaile a prvních 32 hráčů, kromě jiného obdrželo pěkné hlavolamy.


    Doufám, že s prostředím, ve kterém děti hrály i s cenami, které obdržely, byly spokojeny. Snažili jsme se na doprovodné výzdobě zveřejnit činnost Šachového klubu Pravonín a i místní mateřské školy. Umístili jsme zde i fotografie šachových mistrů světa, dále  soutěž provázela ekologická prezentace o třídění odpadů. K prohlídce byla poskytnuta kronika šachového klubu a pro každého účastníka bylo připraveno přáníčko k blížícím se Vánocům a s oslovením pana starosty Obce Pravonín. Pro doprovod a děti byl připraven koutek s různými jinými hrami, kde trávili přestávky a i se mi zdálo, že byly všechny klidnější,než jindy.


     Věříme, že se všem v Pravoníně líbilo a už se těšíme na příští rok a dopředu si zamlouváme termín v září nebo začátkem října. Přítomní rozhodčí se mnou budou určitě souhlasit!!! Listopad, to už je na Pravonín opravdu pozdě. No, jsme už skoro "na horách"!!!

22.11.2008 19:37:41 | Autor: Filipová Marie | stálý odkaz

Komentáře

5 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se