Šachový klub Pravonin

Aktuální články


Rubriky


Ze světa šachu


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

ZHODNOCENÍ ÚČASTI NA 5. KOLE RŽL V KAMENICI 6.12.2008

 VE SKUPINĚ "B"         LUKÁŠ     F I L I P      2. MÍSTO


BLAHOPŘÁNÍ:      DANIEL   ŽDYCH     SI  UHRÁL    IV. VT !


Výsledky  5.kola -  skupina "A": http://chess-results.com/tnr17743.aspx?datatyp=&art=1&lan=5


Výsledky  5.kola  -  skupina "B": http://chess-results.com/tnr17744.aspx?art=1&lan=5&m=-1


Pořadí dle věkových skupin po 5.kolech: http://cz082934.707.cz/rzl_2008.pdf


Fotky: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Kamenice_II/


  


   Na 5. kolo Regionální žákovské ligy jsme se v sobotu 6.12.2008 vypravili třemi auty, neboť se na turnaj přihlásilo 10 dětí. Dopravu nám zajišťoval pan Zdeněk Hejný (děda Dana), Jiří Sibal (taťka Michala) a Vladimír (tam) a Miloš (zpět) Filipovi (strýc a otec Lukáše a Vojty) - všem děkuji za ochotu a za strávený den s šachisty skupiny SE - Benešovsko.


     Turnaj probíhal v prostorách ŽS Kamenice (A v jedné z tříd a B ve školní jídelně). Dnes se na soutěž dostavili všichni TOP hráči a tak nezbylo pro Lukáše místo ve skupině A, a tak naši hráči startovali jen ve skupině B. Měli jsme také "štěstí" v losování, kdy se potkali bratrské dvojice obojích Filipových a pak bylo ještě další derby Vojta s Patrikem a Tomáš s Danem. Tyto partie nemáme rádi a jejich výsledky většinou nekorespondují s možným dosaženým výsledkem. Ale nejde to, bohužel, zařídit jinak.


A nyní k jednotlivým hráčům:


Lukáš Filip byl naším nejúspěšnějším hráčem, byl nasazenou jedničkou a obsadil 2. místo, splnil na 85%. Prohrál jen s Veronikou Holubovou ve třetím kole. Celkově se řadí ve skupině H16 na 7. místo a oproti minule se o jedno místo posunul nahoru. Jeho současné regionální elo je 1314.


Vojtěch Filip jako pátý nasazený skončil 9.tý, možná za očekáváním. Získal 5 bodů, splnil na 71%. Prohrál s bráchou Lukášem a remizoval s oddílovým spoluhráčem Patrikem Studničkou a pak s Vojtou Růžičkou z Říčan.Celkově ve skupině H12 je 11. a také si v postavení polepšil, a to dokonce o dvě místa. Rtg. má 1250.


Patrik Studnička uhrál 4,5 bodu (64%) a 18.místo, tak to je na Patrika jeden ze slabších turnajů. Úplně zbytečná byla prohra s Jakubem Krejčím z Říčan, kterého jednoznačně podcenil (46.nasazený) a pak už partii "neuhrál", remizoval s Vojtou Filipem a Vojtou Růžičkou. Celkově je v kategorii H14 na 13. místě a i když se mu dnes nedařilo, tak si o tři příčky oproti minule polepšil. Rtg.1182.


Michal Sibal  - získal 4 body, splnil na 57% a obsadil 26. místo. Porazila ho dvě děvčata Veronika Holubová a Adélka Schejbalová a pak i Ondřej Máslo. I Michal dokáže s přehledem udělat lepší výsledky, ale ono se vždycky nedaří! Celkově v kategorii H16 posunul z 22. místa na místo 19. a to je pěkné.


Daniel Ždych   - tak to bylo dnešní největší překvapení, nejen, že si svým výkonem uhrál IV. výkonnostní třídu, ale získal 4 body!!! Obsadil překrásné 33. místo, a to byl 56. nasazeným hráčem a dokázal porazit klubového kolegu Tomáše Filipa (36.nasazený). Prohrál s Pavlem Hruškou, Davidem Bartošem a s Anežkou Vlkovou, která nakonec skončila až na 41.místě, tedy za Danem. Ve své kategorii H10 se posunul z 9. místa na místo 7., Dane, jen tak dál!


Tomáš Filip - Tomáš nám zopakoval stejný výsledek jako minule v Pravoníně, získal jen 3 body a my všichni víme, že má na víc!!! Nasazen byl 36. a skončil až na 43. místě. Jeho výkony mají velké výkyvy. Dokázal porazit Mirka Řepu ze Sázavy (18.nasazený), ale zase se nechal porazit od Dana! Stejně jako Patrik, svého soupeře hrubě podcenil a dostal "výprask"! Ale přesto v celkovém hodnocení v kategorii H16 poskočil z 20. na 18. místo!


Matěj Borek - měl startovní číslo 42 a usadil se až na 46. místě se 3 body při plnění 43% . Tentokrát porazil jen výkonnostně o dost horší soupeře a my víme, že dokáže porazit i hráče se IV.VT nebo i s elisty remizovat. Matěj byl v celkovém hodnocení v H16 30. a i na tomto zůstává.


Marek Filip - také 3 body, umístil se jako 49. (o 2 místa lépe oproti nasazení), ale... Marek je strašně roztěkaný, když už se dostane k tomu, že je celý zápas soustředěný, tak dokáže zahrát dobře, chválím ho za zápas se Zuzkou Petráškovou, ale některé prohry jistě mrzí i jeho. V celkovém hodnocení v H12 také poskočil o 2 místa a je nyní 19.tý.


Matrin Hejný - uhrál 2 body


Jiří Hejný - získal 1 bod


Oba kluci získávají neocenitelné zkušenosti, tzv. se "otloukají", prohrávají, ale tím si prošli všichni hráči a také se s tím nedá vůbec nic dělat. Oba jsou ve stádiu, kdy musí získat lásku k šachu a šachové hře a pak, samozřejmě při pilné práci a tréninku se výsledky stoprocentně dostaví. Vždyť jsou to prvňáci a mají spoustu času na zlepšování svých výkonů.


     Na závěr dostaly vítězové diplomy a všechny děti odměny ve formě ovoce, sušenek a mléčných výrobků. Dnes byly naši šachisté poměrně dost hluční a ani silný hlas pana Sládka na ně mnohdy nestačil!


     Celkové zhodnocení jistě provede někdo z našeho mateřského oddílu TJ Spartak Vlašim, ale jeden postřeh si neodpustím: z našeho oddílu zde celkem hrálo 29 dětí (6 Vlašim, 13 Dolní Kralovice a 10 Pravonín) a vždy dominující v účasti Říčany přivezli jen 24 hráčů, myslím si, že to asi neděláme špatně. Vždyť nejen účast, ale i výsledky jsou docela pěkné,ne?

06.12.2008 19:22:19 | Autor: Filipová Marie | stálý odkaz

Komentáře

8 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se