TÁBORSKÁ VĚŽ - 27.12.2008

VÝPRAVA  TJ  SPARTAKU  VLAŠIM (TEDY I NAŠICH PRAVONÍNSKÝCH ŠACHISTŮ) V SOBOTU 27.12.2008 BYLA V TÁBOŘE ÚSPĚŠNÁ!!!!

BLAHOPŘEJEME MARKU FILIPOVI K ZÍSKÁNÍ 4.VT !!!!!!

VÝSLEDKY DOLE UVNITŘ ČLÁNKU!!!

V úvodu musím poděkovat těm, kdož nás bezpečně dopravili na i z turnaje v Táboře (bez jejichž ochoty by to nebylo možné), a to manželům Hejným (rodiče Jirky a Martina), manželům Filipovým (rodiče Tomáše a Marka), Miloši a Vladimíru Filipovi (otec a strýc Lukáše a Vojty).

Soutěž dětí probíhala  v několika kategoriích:

1. 1. - 3. třída

2. 4. - 5. třída

3. 6. - 7. třída

4. 8. - 9. třída

Ad 1)  Zde soutěžilo celkem 21 dětí a ze Spartaku Vlašim 7 šachistů. Nejlépe z oddílových dětí si vedla Anežka Vlková se ziskem 5 bodů z 9 možných obsadila 7 místo. Z našich (pravonínských) si nejlépe vedl Dan Ždych, který skončil na pěkném 9. místě také se ziskem 5 bodů (55,6%), rovněž si úspěšně vedl Marek Filip, který také se ziskem 5 bodů (55,6%) obsadil 11. místo, pak Martin Hejný získal 3,5 bodu (38,9%) a obsadil 18. místo a Jirka Hejný uhrál 2 body (22,2%) skončil 20tý. U obou kluků Hejných se musíme soustředit na koncovky, nedokázali dát mat věží a dámou! Jinak by, hlavně Jirka získal nejméně o 2 body více a Martin též o půl bodu víc (jen co jsem si stačila všimnout), jsou to ale prvňáci a vše jistě brzo doženou.

Ad 2) V této kategorii soutěžilo 20 šachistů, ze Spartaku Vlašim jen dva, a to náš Vojta Filip, který se pohyboval na špici startovního pole, ale nakonec se ziskem 4 bodů ze 7 možných (57,1%) obsadil 5.místo. Dále v této kategorii soutěžila Nela Pýchová, která skončila dvanáctá.

Ad 3) Nejúspěšnější skupina, tedy pro TJ Spartak Vlašim. Celkem zde soutěžilo pět kluků a první místo obsadil Robin Hrdina,druhé Filip Zvára a třetí Patrik Pýcha a 18. místo David Pikal. Náš Patrik Studnička, získal 3,5 bodu, ze sedmi možných, tj. 50% a obsadil 11 místo. Celkem zde bojovalo 22 šachistů.

Ad 4) Ve čtvrté kategorii soutěžilo celkem 10 šachistů, z Vlašimi tři. Vyhrál, podle očekávání a předpokladů, David Zvára se ziskem 6,5 bodu ze sedmi možných a naši Lukáš Filip se 4 body (57,1%) získal "bramoborvou medaili", tedy obsadil 4. místo , hned za "elisty" a jeden z elistů byl o tři místa za ním a Tomáš Filip se ziskem 1,5 bodu (21,4%) uhrál 9. místo v pořadí.

Prostředí, ve kterém se hrálo bylo pěkné (hotel Palcát v Táboře), možná ze začátku trochu skřípala organizace, ale "rozpohybovat" a uspořádat 212 lidí není až tak jednoduché. Současně s dětmi hráli ve velkém sále dospěláci, kterých bylo 130. Soutěže se zúčastnilo i 9 dorostenců, kde jsme neměli žádné zastoupení.

Všem soutěžícím blahopřeji k dosaženým výsledkům a děkuji jim za vzornou reprezentaci Šachového klubu Pravonín a domovského oddílu TJ Spartaku Vlašim.

27.12.2008 19:36:53 | Autor: Filipová Marie | stálý odkaz