Šachový klub Pravonin

Aktuální články


Rubriky


Ze světa šachu


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

NOVOROČNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ VE STŘÍTEŽI - 3.1.2009

 


  


VELICE DĚKUJEME ORGANIZÁTORŮM ZA MOC PĚKNÝ ŠACHOVÝ DEN, KTERÝ JSME STRÁVILI VE STŘÍTEŽI DNE 3.1.2009, ZAZNAMENALI JSME I DOST PĚKNÉ VÝSLEDKY, KTERÉ POPÍŠE ING. MEJZLÍK VE SVÉM ČLÁNKU.


Fotografie ze Stříteže: http://sachypravonin.rajce.net/Stritez_2009


Fotografie ze Stříteže od p. Pýchy: http://mata1.rajce.idnes.cz/Novorocni_turnaj_ve_Stritezi/


Podrobný článek zde:http://www.sachyvlasim.cz/?p=1548#more-1548


Celkové výsledky: http://www.chess-results.com/tnr18497.aspx?art=1&lan=1&m=-1


(když si v celkových výsledcích rozkliknete jakékoliv jméno, tak se objeví podrobné výsledky odehraných partií a i dosažený výkon)


(přidány nové fotky u článku o Táborské věži)


   Využili jsme pozvání vedoucího šachového kroužku z Dolních Kralovic, který pracuje pod MěDDM Vlašim, Ing. Jiřího Mejzlíka a 3.1.2009 se vypravili na tradiční turnaj rodičů, prarodičů a dětí do Stříteže.


     Dopravu zajišťoval Zdeněk Hejný, Antonín Filip a Jiří Hejný, kterým touto cestou děkuji za bezpečnou dopravu.


     Soutěž se odehrávala v kulturním domě, kde na nás čekal příjemně vytopený malý sál. Po zaregistrování a přivítání došlo na rozlosování a 33 účastníků se pustilo do soutěže. Dětí bylo 23 a dospěláků deset.


    Hrálo se na 7 kol, hracím systémem 2 x 15 minut.


     Soustředím se na hodnocení hlavního turnaje a především dětí:


LUKÁŠ  F I L I P : Lukáš se získanými 5 body ze 7 možných (71,43%) obsadil vynikající 4. místo (opět "bramborová medaile" - za uplynulý rok, po který šachy soutěžně hraje, je to už třetí). V tomto turnaji hrál se třemi "elisty". S panem Snížkem (1513) a s Martinou Krejčiříkovou (1617) remizoval a Daniel Houdek ho porazil, to byla také jediná prohra, kterou zaznamenal. Hrál s ratingperformancí 1653. Lukáš podal solidní výkon a upevnil si pozici nejlepšího hráče šachového klubu Pravonín.


VOJTĚCH  F I L I P : Vojta skončil na pěkném 6. místě a získal 4,5 bodu (64,29%), s ratingperformancí 1556. Bod ztratil s Danielem Houdkem (1738) a Patrikem Pýchou (1441), remizoval s Davidem Pikalem. Mezi 4,5bodovými byl první v pořadí. I Vojta podal velice dobrý výkon, tento desetiletý šachista se rychle zlepšuje a jistě nějaké úspěchy ještě zaznamená.


PATRIK  S T U D N I Č K A : Patrik obsadil pěkné 8. místo se ziskem také 4,5 bodu (64,29%), s ratingperformancí 1566. Prohrál také s Danielem Houdkem (1738) a Patrikem Pýchou (1441) a remizoval s Lukášem Jelínkem (1466). Patrik se dále vyznamenal v bleskovce, kterou ve skupině "A" vyhrál. Jeho útočnost sebou nese někdy riziko chybného tahu a pak zbytečně v koncovce prohrává, ale i na Patrikovi je patrné zlepšení.


MICHAL   S I B A L : Zisk 4 bodů ze 7 možných (57,14%) mu zajistil 12. místo, hrál s ratingperformancí 1456. Michala porazili všichni členové rodiny Pýchovi (Patrik, Jaroslav i Nela), ale zase si poradil z oběma Hejnými (Jiří senior i junior) a Filipovými (Vladimírou i Tomášem). S Tomášem sehrál velmi hezkou partii. Michal se zlepšuje turnaj od turnaje, vyhovují mu, stejně jako Lukášovi vážné partie.


DANIEL  Ž D Y C H : Dan byl, z našeho šachového klubu, největším překvapením. Je to prvňák, získal také 4 body, hrál s ratingperformancí 1450 a obsadil 14.místo. Své body "odevzdal" Jardovi Pýchovu a bratrům Lukášovi a Vojtovi Filipovým. Velice pěknou partii sehrál s Tomášem Filipem, kterého porazil už čtyřikrát za sebou! Dan na tomto turnaji vyhrál i skupinu "B" v bleskovce. Dan si vede velice dobře, je vidět, že na sobě pracuje, poctivě trénuje, ve svém věku už dokáže ve střední hře vymyslet plán útoku, jeho největší předností je velká vůle vyhrávat.


MAREK   F I L I P: Marek se na tomto turnaji "našel". Jeho, možná, čtyřměsíční "výpadek" mě moc mrzel. Marek nebych schopen se soustředit na hru, stále někam "bloumal" a najednou mu padal čas. Na tomto turnaji hrál opravdu pěkně, s chutí a nyní je potřeba zabrat i v regionální žákovské lize, aby se pokusil o postup na krajskou soutěž. Marek získal také 4 body, hrál s ratingperformancí 1450 a obsadil 15. místo.


MARTIN  H E J N Ý : Martin ke svým 4 bodům přišel tak trochu se štěstím. V šestém kole zapsal tatínek jeho soupeře Zdeňka Krajíčka chybně výsledek v neprospěch Martina, ten pak měl v sedmém kole odstoupení a "zadarmo" získal bod. Na stole zůstala ležet výsledková listina po šesti kolech a on na to přišel a hned se hlásil o nápravu (za to ho chválím, že je pozorný a neponechal to až na konec). Jinak Martin z trojice začátečníků (Martin, Jirka, Ondra) je nejlepší.


TOMÁŠ  F I L I P : Má-li mít někdo nálepku smolaře turnaje, tak je to právě Tomáš. Získaných 2,5 bodu skutečně neodpovídá jeho schopnostem. Umí daleko víc, dokáže tvořit hru a například partie s Lukášem ve 4.kole byla poměrně vyrovnaná a Tomáš špatně vyhodnotil Lukášovu oběť jezdce a pak prohrál. Věřím, že úspěchy zaznamená v žákovské lize a dál bude na sobě pracovat.


ONDŘEJ  N Á C O V S K Ý  a JIŘÍ  H E J N Ý: U těchto obou šachistů je škoda, že přestali ve druhém pololetí školního roku chodit na schůzky a nyní doháníme to, co druzí už umí. Nechodil i Martin, ale ten trénuje s Danem a je o poznání lepší. Ondra a Jirka získali také dva body, ale Jirka ze hry a Ondra měl jednou odstoupení. Ale i u nich je vidět posun k lepšímu. Je nutné jezdit na soutěže a trénovat a trénovat!


     Z dospěláků byl se 4 body a 17.místem v pořadí nejlepší Zdeněk Hejný, a to mohl dopadnou ještě lépe, protože ze začátku měl problém se šachovými hodinami a "padal", neboť je zapomínal přemačkávat. Ale i ostatní (Vladimíra Filipová, Antonín Filip a Jiří Hejný)si vedli úspěšně. Ale jejich úkolem nebylo vyhrát, ale ukázat dětem, že o jejich volnočasovou aktivitu mají zájem, že ji podporují a že ji chtěji s nimi rozvíjet. A rodiče a prarodiče určitě zjistili, že to má význam a jistě jim bylo mezi dětmi pěkně.


     Dětem i dospělým pořadatel připravil ceny (do cenového fondu jsme přispěli také my), čímž bylo oceněno i úsilí soutěžících.


     Moc se nám turnaj líbil a můžeme si jen přát více takovýchto oddílových turnájků. Nejen, že si děti zahrají, zasoutěží, ale také se v oddíle seznámí a vzniknou i nová kamarádství. Děti spolu hrají i prostřednictvím počítačů, čím trénují aniž by někam jezdili, dále si předávají další informace, kde na internetu trénovat a jakou literaturu si pořídit.


     V této souvislosti musím ještě znovu poděkovat Ondrovi Matějovskému, který se v poslední době dětem ze ŠACHOVÉHO KLUBU PRAVONÍN více věnuje, jezdí je (jakmile má volno) do Pravonína trénovat a na dětech je to znát. Jejich šachové umění zaznamenalo zlepšení a z toho mám velkou radost.


 

04.01.2009 12:32:47 | Autor: Filipová Marie | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se