Šachový klub Pravonin

Aktuální články


Rubriky


Ze světa šachu


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

6. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÉ LIGY V ŘÍČANECH

 PRAVOŇÁCI V ŘÍČANECH "ZAVÁLELI" - DOSLOVA "ŽEŇ" PĚKNÝCH VÝSLEDKŮ:


Výsledky "A": http://www.chess-results.com/tnr18722.aspx?art=1&lan=1&m=-1


Výsledky "B": http://www.chess-results.com/tnr18731.aspx?art=1&lan=1&m=-1


Celkové výsledky po 6.kole: http://cz082934.707.cz/rzl_2008.pdfFotečky:  http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Ricany_10.1.2009/


Fotečky od Petra Havelky: http://petr99.rajce.idnes.cz/Ricany_10012009/


SKUPINA "A": LUKÁŠ FILIP  8. MÍSTO


(CELKEM 16. ÚČASTNÍKŮ)


SKUPINA "B": VOJTĚCH FILIP   1. MÍSTO


             PATRIK STUDNIČKA  2. MÍSTO


             MICHAL SIBAL   12. MÍSTO


            (MICHAL SI UHRÁL III.VT - BLAHOPŘEJEME) 


(CELKEM 67. ÚČASTNÍKŮ)


Podrobné hodnocení:


     Ani mrazivé počasí neodradilo šachisty TJ Spartaku Vlašim od účasti na 6. kole RŽL v Říčanech. Celkem soutěžilo 25 dětí (pod hlavičkou TJ Spartak Vlašim, Dolní Kralovice či ŠK Pravonín).


     V elitní skupině "A" hrálo 6 šachistů a ve skupině "B" dokonce 19 chlapců. Z obou skupin jsme odvezli domů první místa, v béčku i druhé místo.


    Podrobně se budu věnovat dětem z Pravonína:


SKUPINA "A":


Do této skupiny si uhrál postup Lukáš Filip a v 6.kole se mu docela dařilo, získal dvě remízy a jednu výhru a celkem získal 7 bodů. Remizoval s Lukášem Jelínkem (1397) z Dolních Kralovice, s Petrem Kozlem (1369) z Neveklova, porazil Jana Máchu (1279) z Říčan, podlehl jen Jirkovi Třebickému (1321) z Kamenice. Lukáš hrál s ratingperformancí 1342, obsadil velice pěkné 8.místo. Co se týče celkového pořadí od začátku RŽL je také na 8. místě (po zápočtu pěti nejlepších kol) s regionálním elem 1318. Lukáš začíná podávat stabilní výkony a zdá se, že se ve skupině "A" mohl udržet i na více kol.


 


Tuto skupinu s přehledem vyhrál ROBIN HRDINA a pátý byl ŠTĚPÁN VOPĚNKA.


SKUPINA "B":


Zde jsme slavili skutečně velký úspěch. Našemu šachovému oddílu patří 1. a i 2.místo!!!


První příčku obsadil Vojtěch Filip, získal 7 bodů ze 7 možných, podal tedy 100% výkon!Hrál s ratingperformancí 1841. Přemohl Matěje Davida, Daniela Schilla, Davida Červenku, Veroniku Holubovou, Marka Ježka, Kateřinu Mullerovou i Jana Luxemburka. Toto je prozatím Vojtův největší úspěch a ve své věkové skupině H 12 je v celkovém hodnocení na 7. místě s regionálním elem 1319, a to hrál jen 4 kola. U Vojty jsme zaznamenali také stabilnější výkony, začal hrát více útočně a tento styl mu asi svědčí.


Druhé místo obsadil Patrik Studnička, uhrál 6 bodů (87,71%), ratingperformance 1334. Porazil Zuzanu Petráškovou, Anežku Vlkovou, Martina Vystrčila, Jakuba Barona, Jiřího Klepla, Filipa Jirouška a Michala Sibala. Nestačil jen na Martina Vystrčila. Patrik hrál také zatím 4 kola a je prozatím ve skupině H 14 na 12. místě s regionálním elem 1211. Patrik se konečně dočkal kýženého medailového umístění a také si to za své výkony a pilný trénink zaslouží.


Michal Sibal se ziskem 5 bodů ze 7 možných(71,43%), s ratingperformancí 1237 obsadil velice pěkné 12.místo a uhrál si III. VT.  Porazil Karla Dvořáka,  Ondřeje Zapletala, Jaroslava Kapka, Ondřeje Duška a Miroslava Vyternu. Nestačil jen na Marka Ježka a Patrika Studničku.  V celkovém hodnocení ve skupině H 16 je Michal na 17. místě s regionálním elem 1098, ale hrál jen pět kol a jeho zlepšující se výkony ho jistě posunou na vyšší příčky. Michal v posledních měsících zaznamenal velký výkonnostní růst, hraje rozvážně a výsledky se začínají dostavovat.


Prvňák Daniel Ždych v tomto turnaji získal 3,5 bodu, splnil na 50 %. Porazil Matěje Davida, Lukáše Tremla a Davida Bartoše, remizoval s Martinem Voclem. Nestačil na Mirka Řepu a Jardu Kapka ze Sázavy a na Mirka Šťastného z Říčan. V celkovém hodnocení za 6 kol je Dan ve skupině H 10 na velice pěkném 4.místě! Dan na sobě velice pracuje a své vrstevníky, svými výkony, převyšuje nejméně o jednu třídu a rychle se jim vzdaluje. Tak jen tak dál!


Tomáš Filip - podařilo se mu získat 3 body (42,86 %). Tomáš umí zahrát i lépe, ale není to špatný výsledek. Celkově je na 22. místě v kategorii H 16. Tomáš porazil Dominiku Holubovou, Marka Otrubu a Adélu Shejbalovou.


Matěj Borek - stejně jako Tomáš uhrál 3 body (42,86 %), porazil Pavla Gasparina,Petra Lebedu a Dominiku Holubovou, celkově po 6. kole RŽL je na 26.místě.


Jiří Hejný - 2 body (28,57 %)


Martin Hejný - 2 body (2,57 %)


Ondřej Nácovský - 1,5 bodu (21,43 %)


Pro všechny tyto tři kluky jsou to body uhrané (neměli žádné odstoupení) a jsou to začátečníci a platí pro ně: trénovat! trénovat! trénovat! trénovat! trénovat! a oni se lepší výsledky dostaví!


Dopravu nám zajišťovali p. Hejný Zdeněk, Studnička Zdeněk a Hejný Jiří - všem děkujeme.


Hrálo se v pěkném prostředí Kulturního domu U Labutě, zajištěno bylo i občerstvení, jen tradičních párků v rohlíku bylo málo - pan vedoucí vůbec neodhadl apetit šachistů a málo se tímto sortimentem předzásobil, ale poradil si jinak a tak to vůbec průběh nenarušilo a nikdo se nemusel chodit občerstvovat jinam.


Za své výkony byly děti odměněny drobnými cenami a vítězové obdrželi diplomy.


Příští, a to už 7. kolo se bude konat 7.2.2009 v Sázavě.


 


 


 


 


 


    


 

10.01.2009 18:22:24 | Autor: Filipová Marie | stálý odkaz

Komentáře

1 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se