6. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÉ LIGY V ŘÍČANECH

MICHAL SIBAL   12. MÍSTO

(MICHAL SI UHRÁL III.VT - BLAHOPŘEJEME)

(CELKEM 67. ÚČASTNÍKŮ)

Podrobné hodnocení:

Ani mrazivé počasí neodradilo šachisty TJ Spartaku Vlašim od účasti na 6. kole RŽL v Říčanech. Celkem soutěžilo 25 dětí (pod hlavičkou TJ Spartak Vlašim, Dolní Kralovice či ŠK Pravonín).

V elitní skupině "A" hrálo 6 šachistů a ve skupině "B" dokonce 19 chlapců. Z obou skupin jsme odvezli domů první místa, v béčku i druhé místo.

Podrobně se budu věnovat dětem z Pravonína:

SKUPINA "A":

Do této skupiny si uhrál postup Lukáš Filip a v 6.kole se mu docela dařilo, získal dvě remízy a jednu výhru a celkem získal 7 bodů. Remizoval s Lukášem Jelínkem (1397) z Dolních Kralovice, s Petrem Kozlem (1369) z Neveklova, porazil Jana Máchu (1279) z Říčan, podlehl jen Jirkovi Třebickému (1321) z Kamenice. Lukáš hrál s ratingperformancí 1342, obsadil velice pěkné 8.místo. Co se týče celkového pořadí od začátku RŽL je také na 8. místě (po zápočtu pěti nejlepších kol) s regionálním elem 1318. Lukáš začíná podávat stabilní výkony a zdá se, že se ve skupině "A" mohl udržet i na více kol.

Tuto skupinu s přehledem vyhrál ROBIN HRDINA a pátý byl ŠTĚPÁN VOPĚNKA.

SKUPINA "B":

Zde jsme slavili skutečně velký úspěch. Našemu šachovému oddílu patří 1. a i 2.místo!!!

První příčku obsadil Vojtěch Filip, získal 7 bodů ze 7 možných, podal tedy 100% výkon!Hrál s ratingperformancí 1841. Přemohl Matěje Davida, Daniela Schilla, Davida Červenku, Veroniku Holubovou, Marka Ježka, Kateřinu Mullerovou i Jana Luxemburka. Toto je prozatím Vojtův největší úspěch a ve své věkové skupině H 12 je v celkovém hodnocení na 7. místě s regionálním elem 1319, a to hrál jen 4 kola. U Vojty jsme zaznamenali také stabilnější výkony, začal hrát více útočně a tento styl mu asi svědčí.

Druhé místo obsadil Patrik Studnička, uhrál 6 bodů (87,71%), ratingperformance 1334. Porazil Zuzanu Petráškovou, Anežku Vlkovou, Martina Vystrčila, Jakuba Barona, Jiřího Klepla, Filipa Jirouška a Michala Sibala. Nestačil jen na Martina Vystrčila. Patrik hrál také zatím 4 kola a je prozatím ve skupině H 14 na 12. místě s regionálním elem 1211. Patrik se konečně dočkal kýženého medailového umístění a také si to za své výkony a pilný trénink zaslouží.

Michal Sibal se ziskem 5 bodů ze 7 možných(71,43%), s ratingperformancí 1237 obsadil velice pěkné 12.místo a uhrál si III. VT.  Porazil Karla Dvořáka,  Ondřeje Zapletala, Jaroslava Kapka, Ondřeje Duška a Miroslava Vyternu. Nestačil jen na Marka Ježka a Patrika Studničku.  V celkovém hodnocení ve skupině H 16 je Michal na 17. místě s regionálním elem 1098, ale hrál jen pět kol a jeho zlepšující se výkony ho jistě posunou na vyšší příčky. Michal v posledních měsících zaznamenal velký výkonnostní růst, hraje rozvážně a výsledky se začínají dostavovat.

Prvňák Daniel Ždych v tomto turnaji získal 3,5 bodu, splnil na 50 %. Porazil Matěje Davida, Lukáše Tremla a Davida Bartoše, remizoval s Martinem Voclem. Nestačil na Mirka Řepu a Jardu Kapka ze Sázavy a na Mirka Šťastného z Říčan. V celkovém hodnocení za 6 kol je Dan ve skupině H 10 na velice pěkném 4.místě! Dan na sobě velice pracuje a své vrstevníky, svými výkony, převyšuje nejméně o jednu třídu a rychle se jim vzdaluje. Tak jen tak dál!

Tomáš Filip - podařilo se mu získat 3 body (42,86 %). Tomáš umí zahrát i lépe, ale není to špatný výsledek. Celkově je na 22. místě v kategorii H 16. Tomáš porazil Dominiku Holubovou, Marka Otrubu a Adélu Shejbalovou.

Matěj Borek - stejně jako Tomáš uhrál 3 body (42,86 %), porazil Pavla Gasparina,Petra Lebedu a Dominiku Holubovou, celkově po 6. kole RŽL je na 26.místě.