Šachový klub Pravonin

Aktuální články


Rubriky


Ze světa šachu


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

NEJHEZČÍ DÁREK K 1. VÝROČÍ ÚČASTI NA PRVNÍ ŠACHOVÉ SOUTĚŽI, resp. výsledky ze 7. kola RŽL konaného v Sázavě

 


FILIP   Lukáš  -  skupina A  -    6. místo    8 bodů


FILIP   Vojtěch  -  skupina A      8. místo   7 bodů


STUDNIČKA  Patrik  -  skupina B   -  1. místo   -  7 bodů   - postup do skupiny A


FILIP  Tomáš     skupina B     9. místo     5 bodů


SIBAL  Michal  -  skupina B     11. místo   -    5  bodů


ŽDYCH  Daniel  -  skupina B     23. místo   -   4 body


HEJNÝ   Martin   -  skupina B   63. místo    -   2 body


HEJNÝ  Jiří   -   skupina B    65. místo     - 1,5 bodu


Průběžné výsledky podle věkových kategorií: http://cz082934.707.cz/rzl_2008.pdf


Výsledky skupiny A: http://www.chess-results.com/tnr19303.aspx?art=4&lan=1&m=-1


Výsledky skupiny B: http://www.chess-results.com/tnr19304.aspx?art=1&lan=1&m=-1


Fotečky: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/RZL_Sazava_7.2.2009/


Fotečky od pana Havelky: http://petr99.rajce.idnes.cz/Sazava_07022009/#album


    


Hezčí dárek k prvnímu výročí našeho prvního startu v šachové soutěži, po založení ŠK Pravonín, které se datuje na 9.2.2008 v Sedlčanech, mi kluci nemohli dát, než to, jak dneska hráli. Pátrám-li v paměti, tak jsme lepšího výsledku, hodnotím-li to z pohledu kolektivního výkonu,  nezaznamenali. Kdyby mi někdo před rokem řekl, že se do této královské hry pustí pravonínští kluci s takovou vervou, tak bych tomu nevěřila, kdyby mi někdo řekl, že budou vyhrávat skupinu B a postupovat do top skupiny A, tak bych se mu vysmála, a ona je to pravda!


     Loni, v Sedlčanech, to jsme ani nevěděli co to skupina A je (hraje v ní top 16 ti hráčů a za nimi se řadí hráči skupiny B) a dnes v ní hráli hned dva naši zástupci a nevedli si věru špatně, oba se umístili v té lepší polovině startovního pole.


     U Lukáše Filipa jsme se přesvědčili o tom, co už dávno víme, že mu více vyhovují vážné partie, kdy má čas přemýšlet nad každým tahem. Dnes se mu podařilo porazit  poměrně hladce Petra Jordána ve čtvrtém kole, ve třetím proběhlo smírně bratrské derby, ve druhém kole porazil domácího Marka Ježka a nestačil jen na Štěpána Vopěnku z Dolních Kralovice (k dnešnímu dni vedoucího hráče RŽL). Lukáš podal dobrý výkon a zaslouží si pochvalu. Lukáš nastupoval s ratingem 1318 a po dnešku jej má 1333. Na startovní listině byl na 12. místě.


     Jeho brácha Vojta Filip se umístil jen dvě příčky za ním na pěkném 8. místě. Veliké překvapení všem připravil  tím, že hned v prvním kole porazil Tomáše Skalického z Říčan, který má regionální rating skoro o 300 bodů vyšší, pak ho však porazil Patrik Pýcha (který tvrdil, že  měl Vojta lepší pozici, ale nechal si zadarmo vzít věž a už to nesrovnal), v následujícím kole remizoval s bratrem Lukášem a remízou skončilo i čtvrté kolo s Jirkou Třebickým. Vojta ve svých deseti letech podává opravdu pěkné výkony. I když hraje rychle, vůbec nemá problémy s časem, dokáže hrát i dobře. I on si zaslouží pochvalu. Vojta nastupoval s ratingem 1319 a po dnešku jej má 1332. Startoval jako 11.


     Patrik Studnička dnes dosáhl také životního výkonu, s přehledem vyhrál skupinu B, neztratil ani jeden bod, podal 100% výkon. Takže velká pochvala. Patrik nastupoval s ratingem 1211 a končil s 1265. Jeho soupeři David Matěj, Filip Tomáš, Kapek Jaroslav, Bartoš David, Maruška Křížová, David Červenka a ani Verunka Holubová neměli šanci, dnes nepřekonatelného Patrika, porazit! A to mu nebylo dobře, "leze" na něho nějaká chřipka. Pro příští 8. kolo RŽL postupuje do skupiny A a náš klub už tam bude mít tři zástupce. Patrik byl na startovní listině 8.


     Další pochvalu si zaslouží Tomáš Filip, skončil na krásném 9. místě s 5 body. Nastupoval s ratingem 977 a do příštího kola půjde s ratingem 1023. Počítali jsme, že si uhraje III. VT, ale to se zatím nepodařilo. Porazil Jirku Hejného, Evu Kurajovou, Pavla Laňku, Dana Škvora a dokonce i Katku Mullerovou. O jeden bod ho "připravil" Patrik Studnička a Radek Bumbálek. Tomáš splnil na 71 % , a to je pěkné. Tomáš startoval 27.


     Rovněž i Michal Sibal, s plněním na 71 % a s 5 body si zaslouží, za svůj výkon pochvalu. Nastupoval s ratingem 1098 a končil s 1122. Porazil ho jen Martin Vystrčil a Katka Mullerová, on naopak přehrál Leonarda Mentzla, Ondřeje Hosnedla, Mirka Mareše a Jardu Kapka a Mirka Vyternu ze Sedlčan s ratingem 1226. Michal je hráč do vážných partií, hraje rozvážně a čas na RŽL mu nevyhovuje, s Katkou i s Martinem to bylo vyrovnané, ale čas mu nedovolil déle přemýšlet. I tak je to moc hezký výkon. Michal byl na startovní listině na 20. místě.


     Dan Ždych se 4 získanými body a plněním na 57 %, je standardním Danovým výkonem, pohybuje se stále kolem 20tého místa, nyní skončil 23. Na to, že je to prňák, tak ho musím také pochválit. U Dana oceňuji, že doma poctivě cvičí, na kroužku pilně pracuje a je to na jeho zlepšujících se výkonech také vidět. Dan startoval jako 47. Porážku musel "zkousnout" od Filipa Jirouška, Vendy Voldána a Tomáše Vystrčila, to jsou všechno šachisté dosud o "třídu" lepší než Dan, ale... Porazil Martinu Marešovou, Martina Hrušku, Dominiku Holubovou a Jakuba Matyse. Dan zahajoval s ratingem 893 a do dalšího kola bude nastupovat s ratingem 931.


     Martin Hejný získal 2 body, nastupoval jako 63. a také 63. skončil rating 800 je bezezměny. Stejně tak i jeho brácha Jirka má rating bezezměny, ten nastupoval 62. a nakonec skončil 65. Martin uhrál 2 body, porazil Davida Studzinského a Kryštofa Popelu a Jirka uhrál 1,5 bodu a remizoval s Davidem Matějem (to je pěkný výsledek) a porazil Jana Bruhu. Pro oba kluky Hejnovi platí, hrát, hrát, hrát....Vždyť hrají pravidelně teprve od loňského listopadu, to je velice krátká doba, nesmí polevit a lepší výsledky se určitě dostaví. Do party pravonínských šachistů "zapadli", kluci je průběžně poučují a cvičí s nimi, upozorňují je na chyby a já pevně věřím, že se v příštím ročníku RŽL si povedou stejně jako Dan, ale musí cvičit.


     Umístění podle věkových kategorií je následující:


H 16: celkem 30 šachistů


          Lukáš Filip         7. místo (je na postupovém umístění)


          Michal Sibal     18. místo


          Tomáš Filip      21. místo


          Matěj Borek    27. místo


H 14: celkem 34 šachistů


          Patrik Studnička   5. místo (je na postupovém umístění)


H 12: celkem 32 šachistů


          Vojtěch Filip     4. místo (je na postupovém umístění)


          Marek Filip     23. místo


          Ondřej Nácovský    27. místo


H 10: celkem 37 šachistů


           Daniel Ždych     2. místo (je na postupovém umístění)


           Martin Hejný     18. místo (je na postupovém umístění)


           Jiří Hejný          26. místo


     Dnešní 7. kolo RŽL se hrálo v Sázavě v Kulturním domě "Chechták". Skupina A hrála na balkoně a skupina B s sále. Hrálo se v pěkném prostředí a bez jakýchkoliv problémů. Nechyběl ani tradiční VLAŠIMSKÝ KIOSEK, takže děti nepřišly o tradiční párky v rohlíku a na závěr měl pořadatel připraveny i drobné dárky a diplomy pro vítěze. Dopravu zajišťoval Zdeněk Studnička st., Zdeněk Hejný a Jiří Hejný - všem děkuji za ochotu.


     Děkuji ještě jednou všem klukům za velice pěkné výkony, za hezky strávený den a v neposlední řadě musím poděkovat Ondrovi Matějovskému, který se jim věnuje jako trenér a dojíždí téměř na každou naši pondělní schůzku.


     Jsem ráda, že čas a enegie, kterou dětem věnuji je využita k jejich spokojenosti a vzdělávání, protože i já to dělám ráda a práce s dětmi mě naplňuje.


     Ale pánové, to neznamená, že není co zlepšovat! A tak se hned v pondělí pustíme do práce! Schůzka bude již od 15.15 hodin (přijede Ondra).


 


   


 

07.02.2009 18:55:40 | Autor: Filipová Marie | stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se