Šachový klub Pravonin

Aktuální články


Rubriky


Ze světa šachu


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

RŽL ve STŘÍBRNÉ SKALICI - TŘI NAŠI ŠACHISTÉ HRÁLI VE SKUPINĚ "A"- 28.2.2009

 VÝSLEDKY SKUPINY "A": http://chess-results.com/tnr19810.aspx?art=1&lan=5&m=-1


VÝSLEDKY SKUPINY "B": http://chess-results.com/tnr19811.aspx?art=1&lan=5&m=-1


CELKOVÉ VÝSLEDKY ZA 8 KOL: http://cz082934.707.cz/rzl_2008.pdf


FOTEČKY: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/RZL_Stribrna_Skalice/


FOTEČKY p. Havelky: http://petr99.rajce.idnes.cz/St_Skalice_28022009/#album


 Co napsat ke zhodnocení dnešního dne?


 Náš ŠK Pravonín měl ve skupině "A" dokonce tři zástupce. Hráli tam Lukáš Filip, Vojta Filip a Patrik Studnička.


Lukáš  Filip byl nasazen jako 13.tý (1333), nakonec obsadil pěkné 9. místo, vyhrál dva zápasy, hned v prvním kole se mu podařilo porazit Štěpána Vopěnku (1479), pak podlehl Patriku Pýchovi (1398), přehrál Patrika Studničku (1265) a jeho výkon nestačil ve čtvrtém kole na Tomáše Skalického (1567), ten ho ovšem po ukončení partie pochválil za velice pěknou hru. Celkem si připsal 7 bodů.


Vojta Filip, nasazený jako 14tý (1334), hrál v prvním kole s Jakubem Rathouským (1404) a prohrál, ve druhé kole porazil Lukáše Jelínka (1388), ve třetím kole potkal také Tomáše Skalického (1567), stejně jako jeho brácha Lukáš a kterého v minulém kole RŽL porazil, ale nyní se mu to již nepodařilo. Ale ve čtvrtém kole porazil Lukáše Bočka (1397). I Vojta si připsal 7 bodů, a to je v jeho věku velice pěkný výkon.


Patrik Studnička postoupil do skupiny A jako minulý vítěz skupiny B. V prvním kole hrál s Lukášem Bočkem (1397) a přehrál jej, ve druhém kole potkal Davida Zváru (1774) a ve třetím kole hrál s Lukášem Filipem (1333) a ani jednoho neporazil a až v posledním kole získal remízu s Jirkou Třebickým, celkem si připsal 6 bodů.


Při vyhodnocení skupiny "A" nešetřil rozhodčí pan Evžen Pospíšil chválou za dnes odehrané partie. Všechny se mu líbili, některé dokonce moc. Vyzdvihl dnešní "partu" šachistů a moc je všechny pochválil.


Velkým stínem dnešního turnaje "A" byla velice nepříjemná situace, která se týkala našeho hráče Patrika! Dozvěděla jsem se to až po ukončení turnaje, protože jsem se především pohybovala u skupiny "B" , kde hráli malí šachisté (hrálo se ve dvou od sebe vzdálených budovách). Děti dostaly od pořadatele nanuky a u áčka je ponechali v lednici a každý si měl zmrzlinu vzít po odehrání zápasu. Náš Patrik, byl nenasytný a snědl je i kamarádům, na které se pak nedostalo!!! Moc jsem se za Patrika styděla, to se tedy nedělá! Byl také pokárán a potrestán pořadateli a cenu za umístění v turnaji si šel převzít jako poslední a dostal jen to, co zůstalo. Doufám, že se něco podobného nebude už opakovat! Zlobil se i trenér Ondra Matějovský, myslím, že se Patrik postaral o svoji přezdívku, kterou ho budou kluci častovat!


 


Z hráčů, kteří nás reprezentovali ve skupině "B" si nejlépe vedl Tomáš Filip, nasazen byl 26.tý a nakonec obsadil pěkné 13. místo (1023). Uhrál pěkných 5 bodů, stejně jako minule. Dnes porazil Marušku Křížovou z Neveklova, klubového kolegu Matěje Borka, pak Jirku Hejného, Petra Lebedu a Štěpána Popelu. Ovšem i dnes měl za soupeře hráče, kteří mu nedopomohli k získání vyšší VT. Tomáš však podává stabilní výkony a řadí se už trvale k těm lepším šachistům v klubu.


Jeho brácha Marek Filip dnes "složil reparát", jak jsem o něm psala o ZIMNÍM ODDÍLOVÉM TURNAJI. Dnes jako 49.tý nasazený, obsadil velice pěkné 23. místo (874) a získal velice pěkné 4 body. Dokázal porazit bráchu Tomáše, Anežku Vlkovou a pak ještě Viléma Maraka a Ondřeje Sasku. Marek dokázal, že je pravdou, co jsem o něm psala, když nemyslí na "blbosti", tak dokáže zahrát pěkné partie a ve skupině svých vrsteníků se neztratí.


I náš prvňák Daniel Ždych uhrál krásné 4 body (931). Přehrál Petra Lebedu, Martina Orlického, Štěpána Popelu a Mirka Mareše. Dan potkal v dnešním turnaji Verunku Holubovou a Adélku Shejbalovou, na ty ještě nestačí! Ale jeho píle a chuť hrát šachy a denně se učit něčemu novému, ho jiště velice brzo posune dál. Plánujeme, že se zúčastní soutěží dětí do 8mi let v Berouně a ve Vyškově, a tam se určitě neztratí a připíše si na své konto další úspěchy.


Dále se RŽL zúčastnil Matěj Borek, nasazen byl čtyřicátý pátý a obsadil jen o jedno místo horší příčku, tedy skončil 46.tý. Uhrál 3 body (904). Matěj dokáže porazit hráče i o třídu lepší, ale dnes se mu "podařilo" prohrát s Martinem Hejným, to asi svého spoluhráče hodně podcenil a nevyplatilo se mu to! Porazil Roberta Bihana, Martinu Marešovou a Petra Lebedu. Tak Matěji, snad to bude příště o jeden bodík lepší!


A kluci Hejnovi  -  Jirka a Martin? Dnes neměl den ani jeden z nich! Jirka uhrál 2 body a Martin 1,5 bodu. Jirka byl nasazen jako 61. a byl o 3 místa horší a Martin byl nasazen 62. a skončil až 68. ze 71 zúčastněných. Oba kluci mají navíc. Zůstali za hráči, které běžně přehrávají. Hráli však rychle, na hru se vůbec nesoustředili. Měli odehráno vždy mezi prvními! Musíme si o tom na kroužku promluvit. Vůbec nemá cenu někam chvátat. Partii odehrajete za 5 minut a pak více jak třičtvrtě hodiny máte volno, někdy se i nudíte, to je zbytečné. Využijte aktivně času k sehrání partie a budete mít i lepší požitek ze hry! Martin sice porazil Matěje Borka, ale považuji to tak trochu za náhodu.


Jinak se nám ve Stříbrné Skalici líbilo, nechybělo rychlé občerstvení a děti ocenily i pěkné ceny, dostaly i sladkosti a nanuky a vítězové i diplomy. Moc děkujeme manželům Studzinským, kteří se o vše vzorně postarali.


Já osobně děkuji za bezpečnou dopravu Zdeňku Hejnému, manželům Hejným a manželům Filipovým.


Závěrem ještě jak si stojí naši šachisté ve svých věkových kategoriích:


H 16: 31 hráčů


LUKÁŠ FILIP  8. MÍSTO (1345)


MICHAL SIBAL  18. MÍSTO  (1122)


TOMÁŠ FILIP  21. MÍSTO  (1051)


MATĚJ BOREK  25. MÍSTO (894)


H 14: 33 hráčů


PATRIK STUDNIČKA  5. MÍSTO (1273)


H 12: 33 hráčů


VOJTĚCH FILIP  3. MÍSTO  (1346)


MAREK FILIP  20. MÍSTO (914)


ONDŘEJ NÁCOVSKÝ  27. MÍSTO (800)


H 10: 39 hráčů


DANIEL ŽDYCH  2. MÍSTO (957)


MARTIN HEJNÝ  20. MÍSTO (800)


JIŘÍ HEJNÝ  23. MÍSTO (800)


 


POSLEDNÍ - FINÁLOVÉ - KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÉ LIGY SE BUDE KONAT 28.3.2009 V BENEŠOVĚ.


 


 

28.02.2009 00:00:00 | Autor: Filipová Marie | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se