Anketa

Hledání

RSS

9. (finálové) KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÉ LIGY 28.3.2009 V BENEŠOVĚ

POSTUP NA KP FINÁLE MLÁDEŽE DO 16TI LET DO SEDLČAN, KONANÉ VE DNECH 20. - 21.6 2009 SI VYBOJOVALI:

KATEGORIE:

H 16: LUKÁŠ FILIP (celkový počet bodů 34,5)

H 14: PATRIK STUDNIČKA (celkový počet bodů 31)

H 12: VOJTĚCH FILIP (celkový počet bodů 34)

H 10: DANIEL ŽDYCH (celkový počet bodů 19)

VŠEM SRDEČNĚ BLAHOPŘEJEME!

FOTEČKY: nebudou - klekl nám foťáček a nemůžeme z něj vymámit ani fotečku

REGIONÁLNÍ  ŽÁKOVSKÁ  LIGA  2008/2009  MINULOSTÍ ! ! !

V sobotu 28.3.2009 jsme se vypravili na poslední 9. kolo RŽL do Benešova, které proběhlo na Gymnáziu Benešov.

Vzhledem k tomu, že se nedostavilo několik šachistů, kteří tradičně hrají ve skupině A, měli jsme nakonec v této skupině dva zástupce Vojtu Filipa a Patrika Studničku. Vojta byl nasazen jako 12. s Rtg. 1346 a Patrik jako 16. s Rtg. 1273. Vojta v prvním kole potkal Tomáše Skalického a prohrál, rovněž tak podlehl ve třetím kole domácímu Patriku Studničkovi. Ve druhém kole však porazil Jirku Třebického a ve čtvrtém kole pak Nelu Pýchovou. Celkem si připsal 7 bodů a skončil na 10. místě, tedy si polepšil a zlepšil si i Rtg. Na 1346. Patrik získal také sedm bodů, díky pomocnému hodnocení, skončil na 8. místě, ale Rtg. má nižší než Vojta, tedy 1273. Patrik remizoval s Lukášem Jelínkem, Standou Stárkem, porazil Vojtu a podlehl Štěpánu Vopěnkovi. Lukáš Filip tentokrát RŽL vynechal.

Ve skupině B jsme měli více zástupců: Tomáše Filipa, Michala Sibala, Ondru Nácovského, Marka Filipa, Dana Ždycha, Jirku a Martina Hejných.

Michal Sibal – nasazen 18. nakonec obsadil pěkné 13. místo, i když se netajím tím, že by mohl Míša ohrožovat medailová místa. Celkem si uhrál 5 bodů. Porazil, po pěkném boji Katku Millerovou, Daniela Ždycha, Davida Jelínka, Vojtěch Stochla a Tadeáše Jirouška. Nestačil na Sedlčanské hráče Davida Červenku a Mirka Vyternu. Splnil na 71,4 %.

Tomáš Filip – nasazen 24. skončil po 7 kolech také na 24. místě. Zvykli jsme si u Tomáše na tradičních pět bodů, dnes to byly body jen 4. Za zmínku stojí jeho vítězství nad Mirkem Vyternou. Jeho další vítězství byla nad šachisty o třídu horšími, než je on. Podlehl Ondřeji Duškovi, Tomáši Vystrčilovi a Ondřeji Saskovi. Splnil na 57,1 %.

Marek Filip – nasazen 43. skončil 37. a velice si polepšil. Jeho výsledky z minulých kol nebyly nic moc, ale dnes jeho 50 % plnění, tedy 3,5 bodu, bylo dobré. Porazil Mirka Mareše, Karla Dvořáka a Jardu Kapka, remizoval s Michalem Hanušem a podlehl Ondřeji Duškovi, Honzovi Sadilovi a Matěji Floriánovi.

Daniel Ždych – nasazen 35. dnes nakonec obsadil 42. místo. Tak komu se dnes nedařilo, tak to byl Dan. I když nemohl být v celkovém pořadí ve své kategorii ohrožen, jeho ctižádostivost dost utrpěla tím, že se mu moc nedařilo. Získané tři body, to je jeden z jeho nejslabších výkonů. Splnil na 42,8 %. Dokázal porazit třeba Marušku Křížovou nebo Honzu Sadila, což svědčí o tom, že šachy hrát umí, ale dnes se mu prostě nedařilo!

Ondřej Nácovský – nasazen 51. zakončil 9. kolo RŽL na 44. místě. Ondra dnes překvapil a jeho 3 body jsou pěkným výsledkem (42,8 %). Porazil Adélku Kopeckou, Jakuba Šimánka, ale i Jardu Spilku ze Sedlčan. Na Ondrovi je vidět, že   se zlepšila jeho příprava, nevynechává pondělní schůzky a výsledky se začínají dostavovat. Ondro, jen tak dál!

Jiří Hejný – nasazen 64.  a v pořadí si pohoršil a obsadil 67. místo. Jeho dva body, 28,5 %, to je málo! Jirka hrál velice rychle, dělal hrubé chyby. Se hrou chvátal, aby mohl „poletovat“ s kamarády. Jirka musí bezpodmínečně zpomalit! Když se na hru soustředí, dokáže sehrát i pěknou partii a dokáže dát dohromady i plán hry, ale zatím je nad jeho síly se soustředit. Ale my to dokážeme, viď,Jirko! Doma ti musí mamka s taťkou stále připomínat: „Hraj pomalu, nechvátej!“ A pro příští školní rok si dáme cíl pro RŽL, abychom se pohybovali kolem 35.místa v celkové startovní listině.

Martin Hejný – nasazen 65.  a měl dokonce „zaděláno“ na třetí místo v kategorii H 8  za celou sezónu, ale svým výkonem a 70. místem a dvěma body, 28,5 % plněním o tento post připravil a skončil nakonec čtvrtý! Je to veliká škoda! Pro Martina platí to samé, co pro Jirku, jak jsem psala výše. Pro Martina hraje k dobru ještě věk. Cíl, i pro tebe, Martine, je stejný jako pro Jirku a očekávám podstatně lepší výsledky! A také hrát: Pomalu, pomalu!!!!!

Jiří Hejný: 25. místo, 8,5 bodu a Rtg. 800

Zhodnotím-li celý ročník, tak jsem s výkony svých svěřenců spokojena. Třetina šachistů si vybojovala postup do krajské soutěže.  Čtyři kluci si uhráli III. VT, další tři IV. VT. Kluci jsou velice soutěživí, účastnili jsme se bezpočtu turnajů, rapidů a oddílových turnajů, zakončenými také pěknými výsledky. Myslím si, že za rok práce jsou to pěkné výsledky.

Děkuji všem dětem za poctivý přístup k práci v kroužku a do dalších šachových partií jim přeji jen samé úspěchy!

9. kolo RŽL se konalo v pěkných prostorách Gymnázia Vlašim, nechyběl tradiční kiosek pí Pýchové (párky v rohlíku jsou zkrátka bezkonkurenčníJ). Děti dostaly za své výkony drobné ceny.

Následovalo i vyhodnocení za všech devět kol a ti nejlepší šachisté získali poháry, diplomy a medaile a ceny.

V průběhu vyhodnocení přijela ocenit 2. z MČR v kategorii D10 Nelu Pýchovou ředitelka Městského domu dětí a mládeže ředitelka Pavla Homolková a Nele předala Diplom za vzornou reprezentaci, plyšáka a dort (také jsme ochutnali, byl dobrý!). Nela nás bude reprezentovat na Mistrovství světa v šachu v Turecku. Budeme ti držet palečky, Nelinko!

V NEPOSLEDNÍ  ŘADĚ  VELICE  DĚKUJEME ONDROVI MATĚJOVSKÉMU, KTERÝ SE TRÉNINKOVĚ DĚTEM VĚNUJE TÉMĚR PŮL ROKU A JEJICH VÝSLEDKY JSOU OD DOBY JEHO PŮSOBENÍ V NAŠEM ŠACHOVÉM KLUBU VELICE ZNÁT. ONDRO, DÍKY!

Závěrem děkuji za dopravu Vlaďce Filipové a Zdeňku Hejnému.

27.03.2009 00:00:00 | Autor: Filipová Marie | stálý odkaz