Šachový klub Pravonin

Aktuální články


Rubriky


Ze světa šachu


Fotoalbum


Archiv


Anketa


HledáníRSS

KRAJSKÝ PŘEBOR MLÁDEŽE - RAPID NERATOVICE 4.4.2009

 VELKÝ ÚSPĚCH ŠK PRAVONÍN: VOJTA FILIP VYBOJOVAL POSTUP NA MČR V RAPID ŠACHU ! ! !


A V ZÁŘÍ SI ZAHRAJE V HRADCI KRÁLOVÉ


FOTEČKY: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Krajsky_prebor_zaku_v_rapid_sachu_Neratovice_04042009/


DALŠÍ FOTEČKY Z NERATOVIC: http://www.stcsach.cz/KM/


KDO JEŠTĚ POSTUPUJE: http://www.stcsach.cz/KM/


 


Výsledky H,D  10: http://chess-results.com/tnr20660.aspx?art=1&lan=5&m=-1&wi=1000


Výsledky H,D  12: http://chess-results.com/tnr20661.aspx?art=1&lan=5&m=-1&wi=1000


Výsledky H,D  14: http://chess-results.com/tnr20662.aspx?art=1&lan=5&m=-1&wi=1000


Neratovice - rapid


 


       Na Krajský přebor žáků v rapid šachu do Neratovic v sobotu 4.4.2009 jsme odjížděli s maličkými nadějemi na úspěch. Našimi želízky v ohni byl Daniel Ždych, Vojta Filip a Patrik Studnička.


          V Neratovicích se hrál turnaj trochu jinak, než jsme hráli dosud. Děti zde hráli ve stejných kategoriích mezi sebou. Tedy  H,D 10,  H,D 12  a H,D 14.


          V nejstarší skupině "14" soutěžil Michal Sibal, Matěj Borek a Patrik Studnička. Ve "12" nás reprezentoval Vojta Filip a v "10" Marek Filip a Dan Ždych.


MICHAL:  Skončil celkově 25., získal 3 body, ze 7 možných, splnil na 42,6 %, výkon 1344. Přehrál jen Pavlínu Jarou, Matěje Borka a Katku Müllerovou. Škoda, že udělal dvě velké hrubky v partii s Ondrou Duškem ze Sázavy. Vyhraný zápas nakonec prohrál.


PATRIK: Ze čtrnáctek byl z našich šachistů nejúspěšnější. Uhrál 4 body, ze 7 možných, splnil na 57,10 % s výkonem 1536. Porazil Pavla Zolmana (1451), Ondru Skálu, Jirku Třebického (1361), remizoval s Fandou Hánlem (1281) a Robinem Hrdinou (1695), právě tato remíza byla pro nás velkým překvapením, zřejmě na Robina zahrál něco, s čím si i takto kvalitní hráč nevěděl rady. Pro Patrika je jeho umístění tak trochu zklamáním, neboť on sám počítal s tím, že skončí lépe jak na 9. místě.


MATĚJ: Matějovo 31. místo se 2 body, ze 7 možných, výkonem 1136 a plněním na 28,57 %, odpovídá Matějovým možnostem, podal standardní výkon. Měl jedno odstoupení a remizoval s Jakubem Jelínkem a Martinem Dercem.


VOJTA: Vojta, tak ten nás mile překvapil. Po velkém dramatu skončil na překrásném 3. místě. Získal 5 bodů, ze 7 možných,  výkon 1576 a plnění na 71,43 %. Postup na MČR je pro náš klub velikým úspěchem. Porazil Jirku Starečka, Vaška Voldána, Lukáše Simona, Marka Ježka (pomstil tím prohru Patrika Pýchy s tímto hráčem) a Davida Habla. Nestačil na Ondřeje Víška (tato prohra ho hodně mrzela, říkal, že udělal velkou hrubku a pikal za ní), pak ještě nepřehrál Adama Čápa (1526). Co se postupu týká, rozhodl Buchholz, vždyť pětibodových bylo hned 5 a rozdíly i tak, velice malé.


DAN: U Dana, stejně jako u Patrika, jsme počítali s lepším výsledkem, a proto jeho 15. místo je tak trochu zklamáním, uhrál sice 5 bodů ze 9 možných, splnil na 55,55,% s výkonem 1443. Porazil jen Petra Laňku, Marka Otrubu, Katku Hořejší, Martina Homolu a Matěje Škrobánka, ale nestačil třeba na Matěje Davida a Zuzanku Petráškovou, které v RŽL bez problémů poráží! Doufám, že v Chotouni bude mít Dan lepší formu!


MAREK: Jeho 3 body, z 9 možných, tak to je opravdu málo. Skončil na 25. místě, splnil na 33,33 %, s výkonem 1275. Přehrál jen Markétu Gabrielovou, Jirku Kose a Jana Hrdličku. Marek musí přidat, už ho začínají přehrávat i mladší šachisté!


     Ve skupině "14" hrálo 33 šachistů, ve skupině "12" 30 šachistů a ve skupině "10" také 30 hráčů.


     Nesmím opomenou veliký úspěch naší klubové kolegyně Nelinky Pýchové z Dolních Kralovice, která vyhrála skupinu "10" na celé čáře a "brala" odměny jak ve skupině D 10, tak i H 10.


     Prostředí na turnaji bylo pěkné, přijetí pořadatelů taktéž, organizační zabezpečení nebylo nejhorší, ale na pana Havelku, zkrátka "neměli"! Děti dokonce nepřišly ani o tradiční párky v rohlíku. Mám-li hodnotit počet hraných kol, tak se mi nelíbilo, že "10" hráli na 9 kol se stejným časem jako ostatní kategorie. Děti byly ke konci značně unavené, stálo by na zváženou, zda je to takto dobře!


     Děkuji za dopravu Zdeňku Hejnému a Vladimíru Filipovi.


         


POZVÁNKA: http://www.stcsach.cz/KM/

04.04.2009 00:00:00 | Autor: Filipová Marie | stálý odkaz

Komentáře

2 komentářů:


přidat komentář
<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se